Volkan Işık herkesi geçti, kurala takıldı.

Kategori : Mahalli Ralliler

Uluslararası New York Rallisi’ni peşpeşe ikinci kez Tom Lawless/Brian Sharkey ikilisi kazandı. Mitsubishi Evo IX ile mücadeleye katılan İrlandalı pilotlar mekanik sorunlara ve etapta attıkları spine rağmen yarışı kazandılar. Yarışı uzun süre önde götüren Volkan Işık/Vedat Bostancı ikilisi ise Subaru Impreza WRX STI ile katıldıkları yarışta aldıkları 45 dakikalık ceza sonrasında yarışı sekizinci sırada tamamlayabildiler.

Lawless/Sharkey yarış boyunca Işık/Bostancı ikilisinin gerisindeydi, sekizinci özel etapta spin atıp sapakta yanlış yola girince yaklaşık bir dakika kaybettiler. İrlandalı pilotlar vites kutusunda baş gösteren arıza nedeniyle geri vitese geçmeyen araçlarını iterek doğru yola koydular ve yarışa devam ettiler. Burada kaybettikeleri dakikaları geri kazanmaları da çok zor oldu.

Volkan Işık ilk gün iki lastik patlattı ancak bu ona fazla zaman kaybettirmedi, Türk pilot normal etapta lastiklerini değiştirdi. Ancak Işık ve Bostancı lastiklerini değiştirirken servis elemanları aracın yanında görüldü. Lastik değişimi sırasında servis elemanlarının değişime yardımcı olup olmadıkları, yeni lastik verip vermedikleri kesin olarak belirlenemese de sevis elemanlarının sadece servis alanı içinde araca yaklaşmalarına izin verildiğinden ralli yetkilileri Volkan Işık’a ceza verilmesine karar verdi. Ralli kuralları gereği 45 dakika ceza alan Türk pilotlar klasmanda gerilere düşmekten kurtulamadılar. Volkan Işık yarışı sekizinci sırada tamamlayabildi. Işık ceza almasaydı 1 dakika 50 saniye fark ile yarışı ilk sırada tamamlayacaktı.

Enda McCormack/Tommy Doyle yarışı ikinci sırada tamamlarken arka süspansiyonları olmadan servis alanına geldiler. Derek Dekar ve Jessi Berry ise yarışı üçüncü sırada tamamladı. İkili ilk kez kullandıkları dört çeker araçla çok iyi bir sonuç aldılar.

Erica Detota/Jason Smith iki çeker kategorisinde zafere ulaşırken yarışın çoğunda frenleri ile sorun yaşadılar. Catskill Dağları’ndaki etaplar için fazlası ile yumuşak süspansiyon ayarları olan Tim Oliver/Kieran Wright iki çeker kategorisinde ikinci olmayı başardı.

Uluslararası New York Rallisi genel klasmanı şöyle oluştu:

1. Thomas Lawless/Brian Sharkey (Mitsubishi Lancer Evo 9), 1:28:47
2. Enda McCormack/Tommy Doyle (Mitsubishi Lancer Evo 9), 1:31:40
3. Derek Dekar/Jessie Berry (Subaru Impreza), 1:44:09
4. Erika Detota/Jason Smith (Subaru Impreza), 1:54:12
5. Tim Oliver/Kieran Wright (Dodge Neon), 1:57:24
6. Celsus Donnelly/Barry Smyth (Mitsubishi Lancer Evo), 2:05:34
7. Danny O’Brien/Brendan McCabe (Subaru Impreza), 2:10:23
8. Volkan Isik/Vedat Bostanci (Subaru Impreza WRX STI), 2:11:56
9. Martin O’Flynn/Brian McNamara (Mitsubishi Eclipse), 2:33:20
10. Wojtek Kulpa, US Adam Pelc (Volkswagen Golf GTI), 2:35:04
11. Michael O’Leary/John O’Leary (Mitsubishi Evo), 3:16:47

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Rallide İlk Tango Karlar Üzerinde

‘Sarıkamış Rallisi’ TOSFED tarafından Eksi 36 Spor Kulübü işbirliği, Kars Valiliği ve Sarıkamış Kaymakamlığı destekleri ile Sarıkamış Kış Oyunları Festivali kapsamında 28 Şubat-02
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: