Solberg – Mills ikilisi ayrı düştü.

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Petter Solberg önümüzdeki hafta içinde eski kopilotu Phil Mills’in yerine kimi oturtacağını açıklayacak.

Solberg ve Mills 11 sezondur beraber 152 dünya ralli şampiyonası yarışında start aldılar, bunlardan 13’ünde zafere ulaşan ikili 2003 yılında Dünya Şampiyonu ünvanını aldılar ama geçen hafta içinde Mills’in aldığı şok karar ile yollarını ayırmak zorunda kaldılar.

O açıklamadan sonra Solberg sezonun bir sonraki yarışı olan Bulgaristan Rallisi öncesinde Citroen C4 WRC’sinde kime yer vereceğini araştırmaya başladı.

“Bir an önce karar vermeliyim ama bu hiç de kolay değil.” diyerek sözlerine başlayan 35 yaşındaki Solberg : “Çok güzel geçmişleri olan yaklaşık 20 kopilot ile görüştüm. Etrafta bu kadar kaliteli kopilotun takıma katılmak için beklediğini görmek şaşırtıcı, bu spora tutku ile bağlı insanların olduğunu gördüm.”

Solberg, Gigi Galli ile de yarışlara katılan şu anda Nasser Al-Attiyah’ın 37 yaşındaki İtalyan kopilotu olan  Giovanni Bernacchini ile görüştüğünü de gizlemiyor. “Onunla da görüştüm ancak kontrat imzalamış durumda. Bu işimizi zorlaştırıyor. Bazı kopilotlar sezon sonuna kadar kontrat imzalamış durumdalar ama yine de bir karar vereceğim.”

Solberg 155 yarış startının sadece üçünde Phil Mills ile beraber değildi. Egil Solstad 1998 yılında ilk WRC yarışında yanındaydı, cato Menkerud ise aynı yıl Galler Rallisi’nde sağ koltuktaydı. Son olarak da Fred Gallagher 1999 yılındaki Safari Rallisi’nde Norveçli pilota not okumuştu.

Menkerud uzun süre Petter’in ağabeyi Henning ile yarıştıktan sonra şimdilerde Norveçli genç pilot Eyvind Brynildsen ile Dünya Ralli Şampiyonası Süper 2000 klasmanında mücadele ediyor.

Bu arada Mills de gelecek ile planlarının öncelikle ailesi ile ilgilenmek olduğunu belirtti. Mills tutku ile bağlı olduğu motorsporlarından kopmasının mümkün olmadığını bundan sonda klasik ralli otomobilleri hazırlayan şirketi Viking Motorsport ile camianın içinde kalacağını belirtti.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

İsveç Rallisi İptal

Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) 2021 takviminde ikinci yarış olarak İsveç’in Varmland şehrinde
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: