Serkan ve Burcu Azzano Rallisi’ni tamamladılar.

Kategori : Haberler

2009 sezonunda Avrupa’da yarışmaya başlayan ve sezonun son yarışında Peugeot 207 S2000 ile start alan Lassa Ralli Takımı, İtalya’dan genel klasman onuncusu olarak dönüyor. Aynı yarışta yine Peugeot 207 S2000 ile mücadeleye katılan Burcu Çetinkaya – Çiçek Güney ikilisi ise yarışı onyedinci sırada tamamlamayı başardı.

Serkan Yazıcı ve Ünal Tezel ikilisi sürekli gelişen bir tempoda devam ettirdikleri Azzano Rallisi’nin son etabında yarışı kazanan Kosciuszko’dan 15.3 saniye daha kötü bir zaman yaparak etap beşinciliğini elde ettiler. Serkan Yazıcı bu sonuçla S2000 araçlar arasında altıncı olmayı da başardı.

Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney’den oluşan diğer Türk ekip dengeli sürdürdükleri yarışta genel klasman onyedincisi, Super 2000 araçlar içinde ise sekizinci olmayı başardılar. Çetinkaya – Güney ikilisi yarışa katılan tek bayan ekip olarak da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Bu yıl sekizinci kez düzenlenen Azzano Rallisi’ne Skoda Fabia S2000 ile mücadeleye katılan Michal Kosciuszko en yakın rakibi Andrea Navarra’nın sadece 0.3 saniye önünde yarışı kazanmayı başardı. Yarışın başından itibaren sıkı mücadeleye giren Navarra ve Kosciuszko arasındaki rekabet son etaplara gelindiğinde iyice kızıştı. Geçilen dokuz etabın altısında en iyi zamanı yapan Kosciuszko mutlu sona ulaşırken, son etaba kadar genel klasman liderliğini sürdüren Subaru Impreza pilotu Navarra son etapta rakibine 3.6 saniye geçilince yarışı kaybetmekten kurtulamadı.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Demir Berberoğlu Vefat Etti

Koronavirüs nedeniyle bir süredir yoğun bakımda olan TOSFED’in (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) geçmiş

Aras Dinçer’in Acı Kaybı

Türkiye Otomobil Sporları camiasının değerli kopilotu ve Rallidergisi.com’un yazarlarından Aras Dinçer’in babası
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: