Rallide Sezon Finali

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

2009 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son ayağı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, 14-15 Kasım tarihlerinde düzenleniyor. Bu ralli öncesi takımlar pilotlar ve historic kategorilerinde şampiyonluğu garantileyen Parkur Racing, şampiyonluk kutlaması için 5 ekiple start alıyor.

Kısa adı KOSDER olan Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen Ford Otosan Kocaeli Rallisi, 14-15 Kasım tarihlerinde düzenleniyor. Rallide sezon finali, 14 Kasım Cumartesi akşamı Saat 18:30´da Outlet Center´dan start alacak ve aynı akşam Seyirci Özel Etabı ile devam edecek. Toplam 6 özel etaptan oluşan ralli, pazar günü Otosan, Ayvazpınar ve Aytepe etaplarının geçilmesi ile 17.00’den itibaren son bulacak.

2009 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son ayağı olan organizasyon öncesi, Türkiye Ralli Takımlar Birinciliği, Türkiye Ralli Şampiyonluğu ve Türkiye Historic Rally Şampiyonluğu’nu garantileyen Unifree Dutyfree destekli Parkur Racing takımı, bu rallide 5 ekiple start alıyor.

“En genç Türkiye Ralli Şampiyonu” ünvanını bu rallinin ardından resmen kazanacak olan Yağız Avcı-Ersan Alkır, şampiyonada üçüncü sırada yer alan Güven Bostancı-Vedat Bostancı ve şampiyonada dördüncü sırada yer alan Kerem Üstünkaya-Özden Yılmaz Mitsubishi Lancer Evo IX marka otomobilleri ile sezonu podyumda noktalamak hedefi ile start alacaklar.

Yağız Avcı son ralli öncesi “Parkur Racing olarak sezonun bu son rallisinde hem takımlar birinciliğini hem de pilotlar şampiyonluğunu resmen ilan etmiş olacağız ve bu bizim açımızdan özel bir yarış olacak. Kocaeli Rallisi son 2-3 senedir bizim açımızdan şanssız bitmişti. Bu sezon Kocaeli’deki bu şanssızlığımızı yenip yarışı ilk sırada tamamlamayı hedefliyoruz. Yine elimizden gelenin en iyisini yaparak sezonu güzel bir sonuçla kapatmayı istiyoruz. Sponsorlarımız Unifree Dutyfree ve İpragaz’a, takımımız Parkur Racing ile B-Service’e ve Bee Danışmanlık’a birkez daha teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı.

Aynı zamanda Türkiye Historic Rally Şampiyonası’nın son yarışı da olan Kocaeli Rallisi’nde, Parkur Racing 2 historic otomobil ile yer alacak. Geçen yılın şampiyonu Ahmet Öngün-Nehir Yılmaz Ford Escort MKI ile ikinci şampiyonluğu kutlamak için start alırken, takımın bir diğer ekibi ise 2.Mezopotamya Rallisi’ni historic birincisi olarak tamamlayan Opel Kadett GTE ile Kemal Gamgam-Birol Otağ olacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: