Peugeot Sonuçtan Memnun

Kategori : Haberler

İsveç Rallisi sonrası düzenlenen basın toplantısında Markko Martin, Daniel Carlsson ve son kez takım direktörü olarak Peugeot servisinde olan Corrado Provera yer aldı. Açıklamalarında Gronhölm’e üzüldüklerini ancak gelecek için ümitlerinin kuvvetlendiğini belirttiler.

Hava tahminlerinde kar fırtınası beklenirken İsveç Rallisi’nin son gün etaplarında farklı bir fırtına esiyordu. Peugeot pilotu Marcus Gronhölm güne Subaru pilotu Petter Solberg’in hemen arkasında başlamıştı. Solberg son günün ilk etabını yine önde bitirmişti ikinci etapta Gronhölm aracını yol dışına taşırınca Solberg zirvede yalnız kalmıştı.

İki İskandinav pilotun fantastik mücadelesinin böyle sona ermesi üzücü olmuştu. Markko Martin Peugeot’a teselli armağanı olarak bir ikincilik sunacaktı gün sonunda. Martin’in 307 ile ikinci rallisinden ikincilik ile dönmesi Peugeot’u yıl içinde daha iyi dereceler almak için ümitlendirmişti. Martin’in aldığı puanlar Peugeot’u markalarda ikinciliğe taşımıştı.

Üçüncü Peugeot pilotu Daniel Carlsson son günün ilk etabında süspansiyon arızası ile mücadele etse de geri kalan etaplarda iki tane en iyi ralliyi zaman elde ederek ralliyi altıncı sırada bitirdi.

Markko Martin : “Bugün burada ikinci olmak beni şaşırttı. Herşeyin sona ana kadar belli olmadığı, sürprizler ile dolu heyecanlı bir ralli oldu. Aracın setup’ı ve Pirelli lastikler hakkında epey deneyim kazandım. Bu lastiklerden oldukça memnun kaldım. Geçen sene kazandığım Meksika Rallisi’ne hazırlanıyoruz artık.”

Daniel Carlsson : “Son günün ilk etabı İsveç Rallisi’nde yeni bir etaptı ve genel etaplardan biraz farklı idi. Notlarım daha iyi olabilirdi, güvenle atak yapabilmek için gerekli difransiyel ayarlarım da yapılmıştı. Gün içinde aldığım iki en iyi zamandan memnun kaldım. Günün ilk etabında önde giderken yaşadığım
sorun yüzünden epey zaman kaybetmiştim. Bu koşullarda altıncılık iyi görünebilir ama biz daha iyisini hedeflemiştik.”

Corrado Provera : ” Markko Martin’in yeni 307’si ile elde ettiği derecelerden ve sonuçtan memnunum ama güvenlerini kazanmaları daha çok çalışmalaro gerekecek.
Marcus Gronhölm’ün kazası gereksiz bir hayal kırıklığı oluşturdu. Araçlarda hiçbir mekanik problemimiz yoktu. Bu rallide çok güzel şansları kaçırdık ama
doğru yoldayız.

Ayrıca üçüncü pilotumuz Daniel Carlsson ve kopilotu Matthias Andersson’u da podyum mücadeleleri için ayrıca tebrik etmek istiyorum ama cuma günü de şanslı olsaydı daha iyi olurdu.”

Bir Cevap Yazın