Otokrosta Sıcak Final Antalya’da Koşuldu.

Kategori : Türkiye Otokros Şampiyonası

Türkiye Otokros Birinciliği yarışı, Antalya Motor Sporları Kulübü(AMK) tarafından düzenlenen yarışla sona erdi.

Akdeniz Üniversitesi kampüsünde bulunan ve Dünya Ralli Şampiyonası’nın Türkiye ayağında özel seyirci etabı olarak kullanılan parkurda düzenlenen Türkiye Otokros Birinciliği, final yarışında dört ayrı kategoride toplam 33 yarışmacı start aldı.

Şampiyonada 1400 cc motor hacmine sahip araçların yarıştığı Kategori 1’de Alper Akgün Citroen Saxo’suyla birinci, İsmail Cabacı ikinci olurken, Serdar Komaç kariyerinde ilk kez  katıldığı toprak zeminli yarıştan üçüncü olarak ayrıldı.

1600–2000 cc motor hacmine sahip araçların yarıştığı Kategori 2’de İzmirli Tunç Tuncer bu senede Antalya’dan şampiyon olarak ayrıldı. Ford Fiesta ile yarışan Mustafa Çakal ikinci, Ferhat Tanrıbilir üçüncü oldu.

Motor hacmi 2000 cc ve üzerinde olan araçların yer aldığı Kategori 3’te Mustafa Söylemez birinciliği, Cem Acar ikinciliği, Menderes Okur ise üçüncülüğü elde etti. Yarışma izni biten ancak Uluslararası Otomobil Federasyonu tarafından özel izin verilen araçların koştuğu Kategori 4’te de Ünal Şenbahar, ufak değişikliklerle bu kategoriye kayıt ettirdiği Mitsubishi Lancer EVO9’uyla 5,23 kilometre uzunluğundaki pistte bu sezonki üçüncü şampiyonluğunu kazanırken, Mehmet Pınarbaşı ikinci, Maxi Clio ile yarışan Arslan Acar üçüncü oldu.

Yarışın en çekişmeli kategorisi olan Kategori 3’te, Antalyalı Mustafa Söylemez kariyerinin ilk şampiyonluğunu elde etti. Söylemez ayrıca yaptığı tur zamanıyla etabın da rekorunu kırmış oldu. Şampiyonluğun iddialı isimlerinden Tolga Çilingir henüz formasyon turunda mekanik bir problem yaşayınca bu kategoride şampiyonluk yarışı beklenilenden rekabetsiz geçti, Cem Acar ikinciliği,
Menderes Okur ise üçüncülüğü elde etti.

Kupa kazanan yarışmacılar ödüllerini Migros AVM önünde düzenlenen törenle aldılar.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: