Off-Road Sezonu yaz tatilini bitirdi.

Kategori : Off-Road

Türkiye Off-Road Şampiyonasında beşinci yarış, uzun yaz tatilinin ardından Pazar günü organize edildi. İstanbul Off-Road Kulübünün organizasyonuyla gerçekleşen yarışta, Şile İlçesine bağlı Üvezli Köyü yakınında hazırlanan kapı geçişli seyirci etabı büyük ilgi gördü.

Sabah 11:00’de Korupark Otel önünde düzenlenen start seremonisiyle başlayan yarışta ekipler gece boyu yağan yağmurla ağırlaşan etaplara yöneldiler. İlk etap olan BİRLAS seyirci etabında, kayıt yaptıran 18 ekip de start aldı. İlk etabın en iyi derecesi, Hakkı Ağaoğlu’ndan gelirken, yağmur ve serin havaya rağmen seyirciler ilgisini eksik etmedi.

13,89 kilometrelik KC Hilites etabı Ormanda yeni açılan yollardan geçiyordu ve su geçişlerinin yanı sıra çok dik rampalar ve yolda kalan ağaç kökleri gibi tuzakları da içinde barındırıyordu. İnci Akü Off-Road Takımından Ali Gökhan Yazıcı etabın en iyi derecesini yaparak iddiasını ortaya koydu. Bu etapta lastiği patlayarak yoldan çıkan Ali Doğaner ise yarışa veda etti.

İlk lupun son etabı olan 8,67 Kilometrelik K&N etabında da en iyi zamanın sahibi Ali Gökhan Yazıcı olurken, servis alanına gelen ekipler çamurdan neredeyse görünmez hale gelen araçlarına bakım ve ikmalleri yaptılar.

Sabah geçilen 3 etabın tekrarından oluşan ikinci lupun ilk etabı olan BİRLAS seyirci etabında bu kez en iyi zaman Nihat Keskin’den geldi. Sabaha göre daha yumuşak bir havada geçilen etapta ekipleri seyirciler yine yalnız bırakmadı.

Takip eden orman etaplarında bu kez Ahmet Tınkır ve Hakkı Ağaoğlu en iyi zamanlara imza atarak üst sıralar için mücadele ettiler. Ahmet Tınkır sabah yaşadığı sorunlar nedeniyle gerilere düşse de, ilerleyen etaplarda tempoyu yükseltti.

Geçilen altı etabın sonunda Genel Klasman Birinciliğini, Birlas&Ağaoğlu OffRoad Takımından Hakkı Ağaoğlu – Caner Akkafa ikilisi kazanırken, sezon boyu yaşadıkları şanssızlıkları da nihayet yenmeyi başardılar.

Nihat Keskin – Yasemin Toker ikilisi Genel Klasman İkincisi olarak, temkinli ve düzenli tempolarının ödülünü podyum derecesiyle kazanmış oldu. Yarışta podyumun üçüncü basamağında eşit puanlarla iki ekip yer aldı: İnci Akü OffRoad Takımından Ali Gökhan Yazıcı – Tarık Sağlam ikilisi ve Cemil Islıkçı – Selçuk Akkafa ikilisi üçüncülüğü paylaştı. Bu sonuçla Ali Gökhan Yazıcı Türkiye Şampiyonasındaki genel klasman liderliğini sürdüdü.

Yarışın favorilerinden Volkan Gönülalan mekanik arızayla yarış dışı kalırken, Mustafa Demirci, Ümit Güvendik, Saim Tekin ve Tarık Gökbay gibi isimler de yarışı tamamlayamadı.

Sınıflarda, S1’de Arda Özkıyıcı, S2’de Güneş Top ve S3’te Hakkı Ağaoğlu birinci oldu.

Korupark Otel de sona eren yarışın ödül töreni yine aynı yerde yapıldı ve sınıflarda ve genel klasmanda dereceye giren sporcular kupalarını aldı.

Türkiye Off-Road Şampiyonasının bir sonraki yarışı 3-4 Ekimde Kosder tarafından organize edilecek. İstanbul Off-Road Kulübü

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: