Murat Bostancı Yine Birinci

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Dünya Ralli Şampiyonası’na pilot çıkartan Pirelli Star Driver yarışmasında Türkiye’yi temsil eden Murat Bostancı, en önemli aşamayı geride bıraktı. Murat Bostancı, Bulgaristan’da yapılan Sliven Rallisi’nde Doğu Avrupa’dan bu yarışmaya katılan ve aday olan tüm rakiplerini geride bırakarak birincilik kürsüsüne çıktı.

Türkiye’de gururla karşılanan bu başarı, Murat’ı Dünya Ralli Starı yapacak yolda en önemli adım idi. 22 yaşındaki Murat Bostancı, yeteneği ve kişisel özellikleriyle büyük final için en güçlü adaylardan biri olarak gösteriliyor.

Tüm Etapların En Hızlısı

Türkiye’nin en yetenekli genç pilotlarından Murat, 3-4 Eylül tarihlerinde koşulan Sliven Rallisi’nde sıkı rakipleri karşısında tüm etaplarda en iyi zamanı elde ederek Pirelli Driver Star’ın Doğu Avrupa birinciliğini kazandı.

Yetenekli pilotumuz, bu yıl Pirelli Star Driver Doğu Avrupa seçmelerine ev sahipliği yapan Sliven Rallisi’nde Ford Fiesta R2 ile üstün bir performans sergiledi. Sliven Rallisi’nin ilk gününde geçilen asfalt karakterli 8 etabın tamamında en hızlı Pirelli Star Driver pilotu olan Murat Bostancı’ya takımın tecrübeli ismi Bahadır Gücenmez co-pilotluk yaptı.

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) ve Pirelli işbirliği ile düzenlenen, 25 yaş altı genç rallicileri destekleyerek motorsporlarına yeni yıldızlar kazandırmayı amaçlayan Pirelli Star Driver’in Doğu Avrupa seçmelerinde ülkemizi temsil eden Murat, Türkiye şampiyonalarında da başarılı bir yarış kariyeri sergiliyor. 2009 Türkiye Genç Sürücüler birincisi olan ve bu yılki şampiyonayı da liderlikle sürdüren Castrol Ford Team Türkiye pilotu, kariyerinin ilk uluslararası rallisinde büyük bir başarıya imza atmış oldu.

Pirelli Star Driver programı kapsamında Avrupa, Doğu Avrupa, Afrika, Asya-Pasifik ve Ortadoğu bölgelerinden seçilen toplam 10 pilot, önümüzdeki aylarda dünya finali için bir araya gelecek. Bu finalden çıkan beş genç pilot ise 2011 Dünya Ralli Şampiyonası’nın altı Avrupa ayağında mücadele etmeye hak kazanacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

İsveç Rallisi İptal

Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) 2021 takviminde ikinci yarış olarak İsveç’in Varmland şehrinde

Hyundai Kadroyu Korudu

Hyundai Motorsport, kısa süre önce garantilediğ ikinci Markalar Şampiyonluğu’nu* korumak için 2021
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: