Malcolm Wilson gidişattan memnun!

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

BP Ford Abu Dhabi takım patronu Malcolm Wilson, Japonya Rallisi’nde yaşanan hayalkırıklığı ardından Autorsport.com’dan David Evans’ın sorularını cevapladı.

Mikko’ya gerçekten ne oldu?
– Normal etapta giderken düşük devirde şanzımanın hidrolik basıncının düştüğünü gördü. Şanzıman düşük devirde tam basınçla çalışmadığında vites değişimleri yavaş kalıyor ve bu da aracın kullanımında kötü etki yapıyor.

Yarış ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
– Büyük bir hayalkırıklığı yaşadık ama Mikko’nun yeniden etap kazanmasına sevindik, mücadeleye geri dönmüş olması güzel.

Mikko burada kazanabilirdi değil mi?
– Açıkcası Mikko ve hatta Jari bile kazanabilirdi. Jari’nin temposu olağanüstüydü. Son gün göstermiş olduğu çaba harikaydı. Uzun etabın iki geçişinde de çok iyiydi. İlk geçişte beş saniyelik bir duraklaması var onun haricinde çok iyi zaman çıkarttı. Zaten ikinci geçişte de en iyi zamanı yaptı.

Hatalı olan parçalar hakkında bir haber var mı?
– Daha önce hiç aks arızası yaşamadık. Geçen sene Galler Rallisi’nde Jari’nin aracında aks bağlantı parçasında sorun yaşadık ve bundan sonra 3000 kilometrelik testler de gerçekleştirdik. Bu arıza yarış araçlarının haricinde bu model araçlar için de bir ilk de. Pompa arızası ise çok, çok ilginç bir durum. Arızanın kaynağı pompa ama pompa yüksek devirde düzgün çalışıyor. Normalde pompa çalışmasa sorunun kaynağını bulabilirdik.

Japonya’dan hangi duygular ile ayrılıyorsunuz?
– Dürüst olmam gerekirse pilotlarımızı uzun süreli sonuçları ile değerlendiriyorum. Bir kaç yarış öncesine baktığımızda işlerin bizim açımızdan ne kadar zorlu olduğunu hatırlarsanız ne kadar gelişim göstermiş olduğumuzu görebilirsiniz. Portekiz’i ele alalım orada gerideydik. Normal olarak hayal kırıklığına uğradık ama en olumlu gelişmeyi de iki pilotumuz katettiler.

BP Ford Abu Dhabi pilotlarından Jari-Matti Latvala Japonya Rallisi’ni üçüncü sırada tamamlarken, Mikko Hirvonen üçüncü sırada götürdüğü yarışı şanzımandaki pompa sorunu nedeni ile geriye düştü ve yarışı ancak altıncı sırada tamamlayabildi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

İsveç Rallisi İptal

Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) 2021 takviminde ikinci yarış olarak İsveç’in Varmland şehrinde

Hyundai Kadroyu Korudu

Hyundai Motorsport, kısa süre önce garantilediğ ikinci Markalar Şampiyonluğu’nu* korumak için 2021
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: