Lassa Ralli Takımı Üç Haftada Üç Kıtada Yarışacak

Kategori : Haberler/Mahalli Ralliler

Lassa Yarış Lastikleri Geliştirme Projesi’nin bir parçası olarak 2009 yılından bu yana yurtdışındaki rallilerde mücadele eden ve Türkiye’de gerçekleşen organizasyonlarda da pilotu Volkan Işık’la öncülük eden Lassa Ralli Takımı, üç hafta içerisinde üç kıtada mücadele edecek.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın son yarışı olan efsanevi Bozhane Tırmanma Yarışı’nda Volkan Işık ve co-pilotu Sibel Tüzün öncü çıktıkları etapta rekor kırarak zorlu yarışlar öncesinde moral depoladı.

Maraton ABD’de başlıyor
Lassa Ralli Takımı’nın yorucu yolculuğu ABD’de başlıyor. Volkan Işık pilotajı ve Vedat Bostancı’dan oluşan Lassa Ralli Takımı, 10–11 Eylül tarihlerinde New York’ta gerçekleştirilecek olan Uluslararası New York Rallisi’nde yarışacak. New York City’nin kuzeybatısında yer alan Catskill Dağları’nda gerçekleştirilecek rallide Volkan Işık, Mitsubishi Lancer Evo IX ile yarışacak.

İkinci durak bir ilk; Eskişehir Mahalli Yarışı
Eskişehir Otomobil Sporları Kulubü (ESOK) tarafından 18-19 Eylül’de düzenlenecek 1. KYK Rallisi Lassa Ralli Takımı’nın ikinci durağı olacak. Bu yarışta da öncü olarak yer alacak Volkan Işık, Eskişehir’in kuzeyindeki Bozdağlar’da yer alan 3 farklı etabı 2 kez geçerek, 58.8 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 172,7 kilometre yol katedecek.

Eskişehir’de düzenlenecek ilk ralli olmasıyla da ayrı bir önem taşıyan 1. KYK Eskişehir Rallisi’nde Volkan Işık’ın co-pilotu yine Vedat Bostancı olacak.

Mücadelenin sonu İtalya’da
Lassa Ralli Takımı’nın üç haftalık yorucu maratonunun son durağı İtalya Şampiyonası’nın 5’inci ayağı olan 9’uncu Azzano Rallisi. 1-2 Ekim tarihleri arasında Azzano’da düzenlenecek rallide Lassa Ralli Takımı, Volkan Işık ve Vedat Bostancı ikilisinin kullanacakları Subaru Imprea ile yer alacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Demir Berberoğlu Vefat Etti

Koronavirüs nedeniyle bir süredir yoğun bakımda olan TOSFED’in (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) geçmiş

Aras Dinçer’in Acı Kaybı

Türkiye Otomobil Sporları camiasının değerli kopilotu ve Rallidergisi.com’un yazarlarından Aras Dinçer’in babası
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: