Hirvonen’e Türk Desteği

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Türk Firması El-Bi Elektrik Uluslararası, Ralli Dünya Şampiyonu adayı Hirvonen’e tam destek veriyor. Anahtar ve priz sektöründe  Türkiye’de adı geçen sayılı şirketlerden biri olan EL-Bİ ELEKTRİK, bu yılki Dünya Ralli Şampiyonası’nda şampiyon adaylarından Fin pilot Mikko Hirvonen’in resmi sponsoru oldu.

Elektrik tesisat malzemeleri üretiminde gelişime açık vizyonu, dinamik ve yenilikçi kimliğiyle dikkat çeken sektörün lider kuruluşu Elbi Elektrik Uluslararası, bu kurumsal yaklaşımını ralli parkurlarına da taşıyor. AR-GE yatırımları ile kendisini devamlı geliştiren, kaliteden taviz vermeyen ürünleri ile uluslar arası bir firma olan EL-Bİ, 2009 ve 2010 Dünya Ralli Şampiyonasında Fin Mikko Hirvonen’in sponsorluğunu üstleniyor. Finlandiyalı ortağı Ahsltröm Capital ile birlikte yürüttükleri sponsorluk projesi ile aynı zamanda Ford Ralli Takımı’nın pilotu ve parkurların yükselen yıldızı Hirvonen’e bireysel sponsor olan ilk yabancı kökenli firma olma özelliğine de sahip oluyor.

Barcelona’da imzalanan sponsorluk anlaşmasından büyük mutluluk duyduklarını belirten EL-Bİ Yönetim Kurulu üyeleri, Dünya Ralli Şampiyonasındaki yarış ruhunun, EL-Bİ şirket kültürünün vazgeçilmez öğelerinden olan ekip çalışmasını ve sürekli yükselen performans ve gelişimi mükemmel bir şekilde yansıttığını vurguladılar. Sözleşmenin imzalanması sırasında EL-Bİ Yönetim Kurulu üyeleri ile tanışma fırsatı bulan Mikko Hirvonen de EL-Bİ Elektrik Uluslararası gibi dinamik ve genç bir ekibin yönetimindeki bir firmanın sponsoru olmasından duyduğu büyük mutluluğu dile getirdi. Mikko Hirvonen yaşadığı mutluluğu 2010 WRC Şampiyonluğu ile taçlandırarak büyük başarılara imza atma mutluluğunu EL-Bİ Elektrik Uluslararası ile paylaşmayı hedefliyor.

EL-Bİ ELEKTRİK, dünya çapında verdikleri bu desteği 2010 yılı Nisan ayında Türkiye’de tüm hem ralli tutkunlarıyla hem de kendi müşteri kitlesiyle paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

BP Ford Abu DhabiWorld Rally Team pilotu 25 yaşındaki Mikko Hirvonen, 2008 yılında Dünya Ralli Şampiyonası`nın (WRC) 8. ayağı olan ve Antalya Kemer’de gerçekleştirilen 5. Türkiye Rallisi`ni de birinci olarak tamamlamıştı.

Dünya Motor Sporları Konseyi’nin kararıyla 13 yarıştan oluşan Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) ülkemizde ilk kez 2003 yılında gerçekleştirildi. Rotasyon sistemine göre 2009 yılında yapılmayan Türkiye Rallisi, 2010’da 16 -18 Nisan tarihlerinde şampiyonanın 4. yarışı olarak düzenlenecek. 2010 Dünya Ralli Şampiyonası WRC, Şubat ayında İsveç Rallisi’yle başlayacak ve Kasım ayındaki Britanya Rallisi’yle son bulacak.

2010 Dünya Ralli Şampiyonası Takvimi

14 Şubat: İsveç
07 Mart: Meksika
04 Nisan: Ürdün
18 Nisan: Türkiye
09 Mayıs: Yeni Zelanda
30 Mayıs: Portekiz
10 Temmuz: Bulgaristan
01 Ağustos: Finlandiya
22 Ağustos: Almanya
12 Eylül: Japonya
03 Ekim: Fransa
24 Ekim: İspanya
14 Kasım: Büyük Britanya

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

İsveç Rallisi İptal

Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) 2021 takviminde ikinci yarış olarak İsveç’in Varmland şehrinde

Hyundai Kadroyu Korudu

Hyundai Motorsport, kısa süre önce garantilediğ ikinci Markalar Şampiyonluğu’nu* korumak için 2021
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: