Grönholm’den ‘Mini’ dönüş

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

İki kez Dünya Şampiyonu olan Marcus Grönholm bir yıl sonra yeniden direksiyon başına geçecek ve Prodrive’ın hazırladığı Mini Countryman WRC aracı için Portekiz’de düzenlenecek testlerde aracı kullanacak.

İngiliz şirketi Prodrive, geliştirme çalışmalarına devam ettiği Mini Countryman WRC’nin testlerini halihazırda Warwick’te devam ediyor ancak Portekiz’deki testler gerçek yarış ortamında olacak.

Geçen ay Prodrive yetkilileri ile görüşen 42 yaşındaki Marcus Grönholm ileriye dönük kararını vermeden önce  aracın ilk testlerinde bulunmayı kabul etmişti.

Emekliye ayrıldığı 2007 yılına kadar Peugeot ile iki kez şampiyon olan Fin pilot iki sezon Ford ile yarışmıştı. Subaru Impreza WRC ile yeniden etaplara döndüğü 2009 Portekiz Rallisi öncesinde Prodrive ile ileriye dönük planlar da yapıyordu ancak Subaru’nun Dünya Ralli Şampiyonası arenasından çekilmesi ile bu planlar da suya düşmüştü.

Bu sezon İsveç Rallisi’nde markadan bağımsız olarak Ford Focus WRC kiralayarak start almıştı ancak araç elektrik arızası gösterince klasmanda gerilere düşmüştü.

Mini önümüzdeki sezonun hepsinde yer alamayacak, sezona ancak Nisan veya Mayıs ayında girebilecek. Bu program da yeniden WRC yarışlarında start almak istediğini söyleyen ancak tam sezon kovalayamayacağını belirten Marcus Grönholm için de uygun bir program olarak görünüyor.

Önümüzdeki hafta Portekiz’de düzenlenecek testler aracın detaylı ayarlarından ziyade basit bir dayanıklılık testi olacak ve aracın biraz daha kilometre yapması sağlanacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

İsveç Rallisi İptal

Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) 2021 takviminde ikinci yarış olarak İsveç’in Varmland şehrinde

Hyundai Kadroyu Korudu

Hyundai Motorsport, kısa süre önce garantilediğ ikinci Markalar Şampiyonluğu’nu* korumak için 2021
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: