36. Hitit Rallisi Tozu Dumana Katmayı Başardı

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Kızılcahamam parkurlarından Bolu Aladağ mevkine transfer olan Ankara Otomobil Sporları Kulübü’nün düzenlediği Türkiye Ralli Şampiyonası 36. Hitit Rallisi’ni Parkur Racing adına yarışan Yağız Avcı birinci sırada tamamladı. Bolu Vilayet Meydanı’nda Cumartesi akşamı Bolu Valisi Sn. H.İbrahim AKPINAR, Bolu Belediye Başkanı Sn. Alaaddin YILMAZ, Bolu Vali Yrd. Cemal YILDIZER, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Bolu Gençlik Spor İl Müdürü Sn. Erdal YILDIZER, Anok Kurucu Başkanı ve Federasyon Kurucu Başkanı Sn. Oyman Atabay’ın katılımlarıyla verilen starta Bolu halkı büyük ilgi gösterdi.

Hemen sonrasında lunapark karşısında koşulan özel seyirci etabında ise Parkur Racing Takım Direktörü Can Çelebi Bolu Valisi Sn. H. İbrahim AKPINAR’a ve Belediye Başkanı Sn.Alaaddin
YILMAZ’a seyirci etabında EVO 9’u ile ralli heyecanını yaşattı.

Bu sezonki 5. galibiyetine ulaşan Avcı, ralli kariyerinin ilk genel klasman birinciliğini 2007 yılında koşulan 34. Hitit Rallisi’nde kazanmıştı. Aradan geçen yıllar Hitit Rallisi’nin parkurunu Ankara’dan Bolu’ya taşımış olsa da Yağız Avcı’nın istikrarı devam ediyor.

Hitit Rallisi’nde podyumun ikinci basamağında dün koşulan özel seyirci etabında en iyi zamanı kaydeden Serhat Öztemir yer aldı. Sezon başında sponsor bulamadığı için parkurlardan uzak kalan Öztemir İnci Akü’nün desteğiyle hızlı bir dönüş yaptı.

Güven Bostancı’nın genel klasman 3.sü olduğu ralliyi Yağız Avcı’nın şampiyonluk yolundaki rakibi Burak Çukurova 4. sırada tamamladı.

İlk dörtte yer alan Mitsubishi EVO 9’ları EVO 6’sı ile Sinan Pulat izledi.

Pulat’ın ardında Ford Rallye Sport Türkiye adına yarışan son FSTi şampiyonu Emre Yurdakul yer alıyor. Aynı zamanda A7 kategorisini de lider olarak tamamlayan Yurdakul’u takım arkadaşları Murat Bostancı ve geçtiğimiz günlerde Red Bull desteğiyle; Skoda Fabia S2000 ile test yapan Burcu Çetinkaya izledi.

Büyük çekişmeye sahne olan N3 mücadelesinde ise galibiyetin ismi Ünal Şenbahar oldu. Bir ara liderliğe kadar çıksada Özen Özer yerini koruyamadı ve N3 kategorisini ikinci olarak tamamladı. Aynı şekilde lider konumda bulunan Yunus Kolcu da yerini kaybetti ve mücadeleyi üçüncü sırada tamamladı.

Genel klasmanda göze çarpan bir diğer isim ise Halim Özal. Yarışı 10. sırada tamamlayan Özal, A6 kategorisini de lider olarak tamamladı. A6’da lider olarak bulunan Süheyl Polatoğlu ikinci olurken, tecrübeli bir diğer isim Yüksel Özgür üçüncü sırada finiş gördü.

N2 kategorisinin hızlı isimlerinden Hakan Kargın yarışı Bülent Gürkan’ın önünde birinci sırada tamamladı. Bu iki ismi Roya Angejiheidari izledi ve üçüncü sırada finiş gördü.

Şampiyonada bir sonraki yarış 14‐15 Kasım’da Kocaeli Rallisi’yle devam edecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: