2010 İstanbul Ralli Şampiyonası takvimi belli oldu.

Kategori : Mahalli Ralliler

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından 2002 yılından beri düzenlenen İstanbul Ralli Şampiyonası’nın dokuzuncusu olan 2010 İstanbul Ralli Şampiyonası üç yarış üzerinden, Pendik Kurtköy’deki VIA/PORT Outlet Center merkezli olarak Pendik, Ömerli, Şile güzergâhındaki orman yollarında toprak zeminli parkurda düzenlenecek.

Özellikle genç ve amatör sporcuların tecrübe ve eğitimine katkıda bulunan İstanbul Ralli Şampiyonası yeni sponsorların da desteği ile motorsporlarına en üst seviyede katkıda bulunmaya devam edecek.

2010 İstanbul Ralli Şampiyonası takvimindeki üç yarış Kasım – Aralık aylarında düzenlenecek. İlk yarış 27-28 Kasım, ikinci yarış 11-12 Aralık ve son yarış ise 25-26 Aralık tarihlerinde organize edilecek. Geçen iki senenin aksine bu sezon son yarış bir sonraki seneye kalmadan düzenleniyor.

Geçen sene kimler kazanmıştı
2009 İstanbul Ralli Şampiyonu Mustafa Söylemez olmuştu. Antalyalı pilotun kopilotu Cem Bakançocukları ulusal şampiyonalardaki başarısı nedeni ile klasmana giremediğinden kopilot şampiyonluğunu ilk kez bir bayan kopilot, Çağla Bostancı elde etmişti. Söylemez’in bir puan ardından gelen Güven Bostancı şampiyonayı ikinci sırada tamamlamıştı. Üçüncülük basamağında ise Menderes Okur yer almıştı.

Bayan pilotlar şampiyonasında zafer Serpil Pak’ın olurken, Sena Özge Aydın ikinci, Roya Angejiheidari ise üçüncü olmuştu. Bayan Kopilotlarda ise çağla Bostancı birinci, Merve Hasbay ikinci, Hülya Morgil ise üçüncü olmnuştu.

Genç yetenek: Orhan Avcıoğlu
Grup N klasmanında şampiyona genel klasmanındaki üç isim yer alırken, Grup A’da Orhan Avcıoğlu birinciliği elde etmişti. Genç Sürücüler Birinciliği’ni de elde eden Avcıoğlu bu başarısının ardından 2010 sezonu için Castrol Ford Team Türkiye takımında Ford Fiesta R2 ile mücadele etme şansını da elde etti. Grup A’da ikincilik Alptekin Işıkalp’in olurken üçüncülükte Bora Kabatepe yer almıştı.

Grup H klasmanında ise ilk sıra açık farkla Ümit Kemal Coşkun’un olmuştu. Adil Küçüksarı ikinci olurken Serhat Susuzoğlu üçüncü olmuştu.

Genç Sürücüler Birinciliği’nde podyumun ilk basamağı Orhan Avcıoğlu’nun olurken, Bora Kabatepe ikinci, Kemal Çetinkaya ise üçüncü olmuştu.

Sınıf N2’de Eytan Halfon, N3’te Bülent Gürkan, A5’te Cüneyt Göz, A6’da Alptekin Işıkalp ve A7’de Orhan Avcıoğlu birinci olmuşlardı.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Rallide İlk Tango Karlar Üzerinde

‘Sarıkamış Rallisi’ TOSFED tarafından Eksi 36 Spor Kulübü işbirliği, Kars Valiliği ve Sarıkamış Kaymakamlığı destekleri ile Sarıkamış Kış Oyunları Festivali kapsamında 28 Şubat-02
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: