WSK’da İkinci Start Bu Hafta sonu İtalya’da

Kategori : Bülten/Karting

12 yaşındaki milli karting sporcumuz Ayhancan GÜVEN, bu hafta sonu İtalya’da WSK Master Series Şampiyonası’nın ikinci yarışında 27 ülkeden 90 pilotun katıldığı mini kategoride mücadele edecek.

Geçtiğimiz sezonu Türkiye Karting Mini Kategori Şampiyonu olarak tamamladıktan sonra, 2011 sezonunda sadece Uluslararası yarışlardan oluşan bir program takip eden Ayhancan GÜVEN, bu sezon üçüncü startı için yine İtalya’da.

Poliset, IQ Travel ve Mevsim Baharat sponsorluğunda yarışan Ayhancan, İtalya Castelletto’da yer alan 7 Laghi pistinde düzenlenen WSK Master Series Dünya Şampiyonası ikinci yarışında zirveye daha da yakın… 7 sezondur Karting yapan 12 yaşındaki Ayhancan, mini kategoride 90 pilotun mücadele ettiği organizasyonda 25 Mart Cuma sabahı yapılan resmi antrenmanlarda başarılı tur zamanları ile dikkat çekti. Geçtiğimiz hafta sonu katıldığı 22. Andrea Margutti Trophy yarışının, 7 Laghi pistini tanıması açısından çok iyi bir antrenman olduğunu söyleyen genç pilot, bu yarışta iyi bir derece elde edebileceğine inandığını ve çok iyi hazırlandığını açıkladı.

3 gün boyunca devam edecek olan organizasyonda Cuma ve Cumartesi günü yapılacak 4 ayrı eleme yarışı sonunda, en hızlı 36 pilot Pazar günü 12.00’den itibaren yarı final ve finallerde mücadele edecekler. İtalyanların ünlü RAI Sport kanalından canlı olarak yayınlanacak yarışlar ayrıca http://www.stopandgo.tv/ internet sitesinden de canlı olarak izlenebilecek.

Bu sezon Comer Spa takımının resmi pilotu olan ve WSK Master Series Dünya Şampiyonası haricinde İtalya Karting Şampiyonası’nı takip edecek olan Ayhancan, programın uygun olduğu Güney Doğu Avrupa Şampiyonası’nın iki yarışında Türk bayrağını dalgalandıracak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: