Polonya Rallisi 67. kez start alıyor.

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

Önümüzdeki hafta 67.si düzenlenecek olan Polonya Rallisi’ne kayıt yaptıran 48 pilot arasında Avrupa Ralli Şampiyonası’nın (ERC) üçüncü yarışına çıkacak pilotların yanısıra Polonya Ralli Şampiyonası dahilinde mücadele edecek pilotlar da yer alıyor.

Avrupa Ralli Şampiyonası’nda sezonun üçüncü yarışına girerken ilk üç sırada yer alan Luca Rossetti Abarth Grande Punto S2000, Luca Betti Peugeot 207 S2000, Corrado Fontana ise Mitsubishi Evo IX ile mücadeleye katılacaklar. Mikolajki merkezli Polonya Rallisi’nde en yüksek puanı almak için yarışacaklar.

Üç İtalyan pilotun yanısıra Antonin Tlustak ve Yurii Protasov da yerel pilotlar ile mücadeleye girecekler. Dört Polonyalı pilot da ERC kaydı ile yarışa katılacaklar. Michal Solowow ve Maciej Oleksowicz Fiesta S2000 ile, Kajetan Kajetanowicz Subaru Impreza ile, Szymon Ruta ise Puegeot 207 S2000 ile kayıt listesinde yer alıyorlar. Bu pilotlar bu sezon en azından beş ERC yarışında boy göstermeyi hedefliyorlar.

Avrupa Şampiyonası kovalayacak bu pilotların yanısıra Polonya Ralli Şampiyonası’nda da sıkı bir mücadele olacak. Peugeot 207 S2000 ile mücadeleye katılacak olan Krzysztof Holowczyc geçen sene burada altıncı olmuştu ancak 1996, 1998 ve 2005 yıllarında bu yarışı kazanmayı başarmıştı. Dört sene önce lastik patlatmayıp yarışı tamamlayabilseydi Sobieslaw Zasada’nın dört yarışlık rekoruna ortak olacaktı.

2001 ve 2006 sezonlarında zafere ulaşan, bu sene yarışa Skoda Fabia S2000 ile katılacak olan Leszek Kuzaj üçüncü zaferini yaşamak için start alacak. Michal Kosciuszko (Skoda Fabia S2000) ve Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000) da Polonya Ralli Şampiyonası için sıkı bir mücadeleye girecekler. Üç kez Polonya Ralli Şampiyonu olan Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) daha önce ERC ayağı olarak koşulan hiç bir Polonya Rallisi’ni kazanamamıştı ve şimdi bunu başarmak istiyor.

Polonya Ralli Şampiyonası dahilinde koşulan tek marka kupası Citroen Racint Trophy’de de sıkı bir mücadele olacak. İlk iki yarışı kazanan Bebenek kardeşler 2008 sezonunda Mitsubishi Evo IX ile Polonya Rallisi’ni de kazanma başarısını göstermişlerdi.

4-6 Haziran tarihlerinde düzenlenecek 67.Polonya Rallisi’nde ekipler toplam 255 kilometrelik 16 özel etap geçecekler. 864 Kilometrelik parkurda düzenlenecek yarışta Mikolajki Özel Seyirci Etabı dört kez geçilecek ve seyircilerin akınına uğrayacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: