Pegasus Racing, Sezonun ilk asfalt rallisi için Ege’de.

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

İstanbul’da koşulan Dünya şampiyonası yarışımız olan Rally of Turkey’de topladığı puanlar ile A7 şampiyonluğu yolunda önemli puanlar toplayan Renault 19 16S pilotu Berkay Şavkay / Can Hergüner ekibi sezonun ilk asfalt rallisi olan Ege Rallisi için İzmir’e gidiyor.

Pizza Bulls ve Lavazza sponsorluğunda Pegasus Racing tarafından yürütülen Renault 19 16S ile Türkiye Ralli Şampiyonası, A7 şampiyonluğu parolası ile yola çıkan Berkay Şavkay / Can Hergüner ekibi Tırmanma Şampiyonası’nda asfalt performansını ispatlayan araçları ile start alacaklar.

2010 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın dördüncü yarışı olan Ege Rallisi, kısa adı EOSK olan Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından 08–09 Mayıs 2010 tarihinde İzmir’de organize ediliyor. Startı Cumartesi günü saat 17.30’da Forum Bornova’dan verilecek rallinin seyirci etabı, servis alanı ve aktiviteleri Pınarbaşı İzmir Yarış Pistinde gerçekleştirilecek.

117 km’si özel etap olmak üzere 332 km uzunluğundaki asfalt parkurdan oluşan rallide, 8 Mayıs Cumartesi günü saat 17.30’da Forum Bornova’da verilecek startın ardından İzmir Pınarbaşı Yarış Pistinde saat 18.00’de Seyirci Özel Etabı koşulacak. 9 Mayıs Pazar sabahı erken saatlerde parkura çıkacak ekipler, aynı gün saat 12.00’de bir kez daha Seyirci etabında mücadele edecek ve saat 16.50 de finişe ulaşmaya çalışacaklar.

Pegasus Racing’in katılacağı gelecek yarış ise 16 Mayıs tarihinde Bolu’da organize edilecek Türkiye Tırmanma Şampiyonası yarışı olan Abant Tırmanma yarışı olacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: