Otokros Şampiyonası Eskişehir’de Başlıyor

Kategori : Bülten/Türkiye Otokros Şampiyonası

2011 Türkiye Otokros Şampiyonası’nın ilk ayağı Eskişehir’de organize ediliyor. Eskişehir Otomobil Sporları Kulubü ESOK tarafından düzenlenen yarış, 9-10 Nisan tarihlerinde Eskişehir Sazova Pisti’nde koşulacak. Geçtiğimiz yıl ilk kez otokros yarışı düzenleyen ESOK, başarılı ve özverili organizasyonu ile dikkat çekmiş ve katılımcıların takdirini kazanmıştı. Bu yıl da aynı başarıyı tekrarlamayı hedefleyen kulüp yönetimi, titizlikle çalışmalarına devam ediyor.

ESOK Başkanı Nevzat Aslan, yarış öncesi son durumu şu sözlerle değerlendirdi; “Geçen yıl keyifli bir yarış organize ettik. Bu yıl da yarışa biraz farklılık katmak ve geçen yıl yarışanların avantajı az da olsa azaltmak için, pisti tersten vermeyi uygun gördük. Yeni katılımcılar bu sayede geçen yıl yarışan ve pisti bilenlerle eşit şartlarda yarışacak. Tüm motorsporu severleri Eskişehir’e, otokros yarışımıza bekliyoruz.”

Organizasyon, mahalli ve ulusal yarış olmak üzere 2 yarışa ev sahipliği yapacak. ESOK Mahalli Otokros’un antreman turları 9 Nisan Cumartesi günü 10:15-12:30 arasında, yarışsa 13:30-15:30 arasında koşulacak. ESOK Ulusal Otokros Yarışı’nın antreman turları, 10 Nisan Pazar günü 9:30-12:00 arasında, yarışsa 13:30-15:30 saatleri arasında organize edilecek.

Yarışmacılar 980 mt’lik ESOK Sazova Pisti’nde 5 tur atacak. Yarışmanın direktörlük görevini de, ESOK Başkanı Nevzat Aslan üstlendi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: