Ogier son güne de bir adım önde giriyor

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Meksika Rallisi’nde iki Sebatien’in zirve mücadelesinde son güne girerken yine Ogier ön sırada yer alıyor. İki takım arkadaşı Meksika Rallisi’nin son gününe çok sıcak bir mücadele ile girecekler. Sebastien Ogier ikinci gün sonunda takım arkadaşı Sebastien Loeb’in 11.3 saniye önünde servis alanına geldi.

Onbeşinci özel etaba kadar herşey Loeb’in istediği şekilde ilerliyordu ancak DS3 WRC etaba giderken üçüncü viteste takılı kalınca Loeb için işler ters gitmeye başladı. Çoğunlukla tırmanma içeren toprak etapta bir çok u viraj da yer alıyordu. Loeb ve Elena etaba girmeden araçlarını tamir etmek zorundaydılar ve geçici bir çözm buldular. Ancak etaba beş dakika gecikince 50 saniye ceza almaktan kurtulamadılar.

19.7 saniye önde giderken bir anda 24.1 saniye geriye düşen son şampiyon Ogier’in bir sonraki etapta motorunun güç kaybetmesi ile bir etapta aradaki farkı beş saniye kapatmayı başardı.

Sonraki etapta da temposunu koruyan Loeb aradaki farkı 10.4 saniyeye düşürmeyi başardı. Zirve için umutları yeniden yeşeren Loeb bir sonraki etapta spin atıp zaman kaybedince 0.9 saniye de olsa Ogier’in gerisinde kaldı ve toplam fark 11.3 saniyeye çıktı.

“Aradaki fark iyiydi, o farkla son güne başlamak isterdim.” diyerek sözlerine başlayan Loeb “Son gün gerçekten zorlayacağım çünkü etaplar daha önce kullanıldığından temizleme işi olmayacak bu da benim işimi zorlaştıracak.” dedi.

Ogier kariyerindeki üçüncü WRC zaferi için geçeceği son 62 kilometrede işinin kolay olmadığını biliyor “Güzel bir gündü, herkes sorun yaşadı aslında. Bu günü de ilk sırada tamamladım, Loeb de hemen peşimizde, böyle olunca durum çok karışık olabiliyor.”

Mikko Hirvonen Ford Fiesta RS WRC ile üçüncü sırada yer alıyor. Fin pilot yol temizlerken kaybettiği zamanı bir türlü geri alamadı ve zirveye ancak bu kadar yakın kalabildi. “Bu öğleden sonra araçtan daha memnun kaldım.” diyerek sözlerine başlayan Hirvonen sol ön lastiği patlayınca iyice zaman kaybetmişti “Arkada bazı değişiklikler yaptık ve olumlu geri dönüşler aldık. Şimdi işimiz son gün yerimizi korumak olacak.”

Jari-Matti Latvala ikinci günün ilk etabında lastik patlatınca zirve ümidini iyice kaybetti ancak Ford’un toprak etapta ilk etap zaferine ulaşmasını sağlayan ilk pilot oldu. “İlk etap zaferini kazanmış olmak çok güzel bir duygu çünkü geçen sene burada etap kazanamamıştım. Son etapta göstermiş olduğumuz sürat Citroen’ler ile mücadele edeceğimizi göstermiş oldu.”

Petter Solberg güne onüçüncü sırada başladı ancak elde ettiği etap birincilikleri ile günü de beşinci sırada tamamlamayı başardı.

Süper 2000 kategorisinde Nasser Al-Attiyah, Martin Prokop ve Juho Hanninen ilk üç sırada yer alıyorlar.

Meksika Rallisi’nin son gününde geçilecek 62 kilometrelik üç özel etap var. Son etap Power Stage olarak düzenlenecek Guanajuato etabı olacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: