Ogier ikinci zafere ilerliyor

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Sebastien Ogier, Vodafone Portekiz Rallisi’ni ikinci kez kazanabilmek için yarışın son gününe takım arkadaşı Sebastien Loeb’in 40 saniye önünde başlayacak.

Ogier, ikinci güne lider başlayan Ford pilotu Jari-Matti Latvala’nın sekizinci özel etapta şaftı kırılınca yavaşlaması ile onuncu etapta liderliği ele geçirdi.

Loeb takım arkadaşını yakalamaya çalışsa da son güne ilk sırada çıkmamak için Ogier’in son güne ilk sırada başlamasından memnundu : “Son gün de liderliği koruyacağız. Ogier’i yakalamak o kadar da kolay olmayacak çünkü son gün çok fazla temizleme işi olmayacak. İkinci gün son etapta lastik patlatma riskim olduğu için tempomu biraz düşürdüm.”

Mikko Hirvonen güne zafer parolası ile başlamıştı ancak sağ ön tekeri patlayınca hedefinin yeniden gözden geçirmesi gerekti. Daha sonra onüçüncü özel etapta arka süspansiyonu kırılınca son güne beşinci sırada başlamak zorunda kaldı : “Zirve mücadelesinde olabilirdik ancak şu anki durum hiç de iç açıcı değil.”

Armindo Araujo ilk kez kullandığı MINI John Cooper Works S2000 ile temposunu yakaladığı ilk gün sonunda yedinci sırada yer alıyordu ancak ikinci gün önce motor gücünde düşüş yaşadı sonrasında onbirinci özel etapta lastik patlatıp zaman kaybetti ama onu yarış dışında bırakan motor arızası oldu.

Portekiz Rallisi’nde son gün 104 kilometrelik dört özel etap geçerek yarışı tamamlayacaklar.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: