MINI, Sevilla testlerini tamamladı

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Test’in ilk günü yoğun yağış nedeni ile ertelendikten sonra MINI WRC Takım Pilotları Kris Meeke ve Dani Sordo ikinci günde aracı sonuna kadar zorlayıp yarış şartlarında çok bilgiler elde edilmesini sağladılar. İlk iki gün aracı kullanan Kris şunları söyledi : “Değişiklikler son derece dikkat çekici, özellikle yüksek hızlarda girdiğimiz virajlarda aracın tutunması arttı. Be denge aracı daha da zorlamam için bana güven verdi.”

Prodrive Teknik Müdürü David Lapworth testin ilk bir kaç kilometresinden sonra daha fazla mutlu oldu : “MINI artık WRC standartlarına ulaştı. Bu motor ile daha fazla çalışarak performansımızı arttıracağız.”

Dani Sordo da Kris Meeke’den sonra direksyon başına geçti ve daha önce Kris’in dikkat çektiği özelliklere katıldığını belirtti. Üçüncü gün sonunda MINI Ralli Aracı’nı ortalama sürati 100 km/sa oldu.

“Sevilla’daki testlerden fazlası ile memnun kaldık.” diyerek sözlerine başlayan David Lapworth : “İlk rallimiz Sardinya’daki İtalya Rallisi olacak. Rakiplerimiz ile aynı seviyeye ulaşmak için biraz daha çalışmamız gerekiyor.” MINI WRC Takımı motor, şasi ve WRC kampanya hazırlıklarını 5 Mayıs’ta start alacak İtalya Rallisi’ne kadar bitirmek zorunda.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: