Loix, Skoda Fabrika Takımı ile anlaştı.

Kategori : IRC

Skoda Motorsport Başkanı Michal Hrabanek, Freddy Loix’nın Geko Ypres Rallisi ile fabrika takımı adına yarışmasını “çok olumlu ve bizim yararımıza” olarak değerlendirdi.

Ypres Rallisi’ni beş kez kazanan Freddy Loix sezon başında açıkladığı takvimde bu yarışa Rene Georges Rally Sport tarafından hazırlanan Skoda Fabia ile gireceğini duyurmuştu ancak yapılan anlaşma ile Loix fabrika takımının yenilenen Skoda Fabia S2000’i ile yarışa katılacak.

Hrabanek bu anlaşmadan duyduğu mennuniyeti şöyle açıkladı : “Özellikle Skoda Belçika’ya Loix ile anlaşmamıza vermiş oldukları izinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Skoda Fabia S2000 için böylesine deneyimli bir pilot ile yola devam etmek oldukça güzel ve bizim faydamıza olan bir durumdur.”

Kıtalararası Ralli Mücadelesi (IRC)’de sezonun altıncı yarışı olan Gecko Ypres Rallisi’nde Freddy Loix’nın takım arkadaşları Juho Hanninen ve Jan Kopecky olacak. Hanninen pilotlar şampiyonasında takım arkadaşı Jan Kopecky’nin 11 puan önünde lider konumda yer alıyor. Skoda pilotları 12 yarışlık sezonda son üç yarışı kazanma başarısı gösterdiler.

Hanninen ve Kopecky Fabia S2000 Evo2’yi test ettiler.
Skoda fabrika takımı Loix’nın takıma katılmasından sonra rakipleri üzerinde büyük baskı oluşturdu. Bu baskıyı kazanmaya alışan Fabia S2000’lerini bir adım öteye götürerek hazırladıkları Evo2 versiyonu ile arttırmaya başlayan Skoda Motorsport Belçika’daki yarışta yeni araçları ile boy gösterecekler.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: