Loeb Meksika’da 5’ledi

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Geçen senenin şampiyonu Sebastien Loeb – Daniel Elena ikilisi bu sezon ilk zaferlerini Meksika Rallisi’nde kazandı. Loeb, bu zafer ile Meksika’da beşinci kez podyumun en üst basamağına çıkmış oldu. Genel klasmanda ikinciliği Ford pilotu Mikko Hirvonen alırken takım arkadaşı Jari-Matti Latvala da üçüncü oldu.

Bu sonuçların ardından Dünya Ralli Şampiyonası’nda pilotlar klasmanında Hirvonen Loeb’in dokuz puan önünde liderliğini sürdürüyor. Latvala ise altı puan ardından üçüncü sırada yer alıyor. Markalar klasmanında ise Ford Abu Dhabi, Citroen Total’in 26 puan önünde lider konumda yer alıyor.

Meksika Rallisi’nin son gününde ekipler üç özel etapta toplam 62 kilometre katettiler. Son etap olarak koşulan Guanajuato Power Stage’i ilk üç sırada bitiren pilotlar ekstra puan aldılar.

Meksika Rallisi’nin son gününe takım arkadaşı Loeb’in önünde giren Sebastien Ogier ilk etapta yol dışına çıkıp kaza yapınca zafer gözlerinin önünde kayboluverdi. Fransız pilot etkileyici performans sergilediği Meksika Rallisi’ni talihsiz bir şekilde tamamlamış oldu.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın bir sonraki yarışı 24-27 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan Portekiz Rallisi olacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: