Katarlı Al-Attiyah bu hafta sonu da Kuveyt Rallisi’nde

Kategori : MERC

Katarlı Nasser Saleh Al-Attiyah ve kopilotu İtalyan Giovanni Bernacchini 23 ekibin kayıt yaptırdığı FIA Orta Doğu Ralli Şampiyonası (MERC)’in ikinci yarışı Uluslararası Kuveyt Rallisi’nde start alacaklar.

Al-Attiyah Kuveyt’te zafer kazanarak kariyerinde 40. MERC zaferine ularak geçen hafta sonu Meksika’da ihrac edildiği yarışı unutmak istiyor.

“Meksika acı verici derecede hayalkırıklığıydı” diyerek sözlerine başlayan Al-Attiyah “Orada çok güzel gittik ve doğru stratejiyi kurduk. Olanları bir an önce unutmalıyız. Kuveyt’te kazanarak MERC’de liderliğimi sürdürmek istiyorum.” dedi.

Sezonun ilk yarışı Katar Rallisi’nde Abdullah Al-Qassimi’nin yedi puan önünde zafere ulaşan Al-Attiyah bu sezon dördüncü kez podyumun en üst basamağına çıkmak istiyor.

Al-Qassimi ise kopilotu İngiliz Steve Lancaster ile Ford Fiesta S2000 aracında start alacak. İngiliz kopilot bu yarışı 2008 sezonunda takvime aday yarış iken Yazeed Al-Rajhi ile kazanmıştı.

Kuveyt Uluslararası Otomobil Kulübü (KIAC) ile Kuveyt Quarter Mile Club (KQMC) düzenlediği iki günlük yarışta BAE’den Rashid Al-Ketbi zirveyi zorlayacak diğer bir pilot olacak.

Al-Ketbi Orta Doğu’nun en hızlı pilotlarından birisi ancak bu temposunu koruyamadığı için hızının karşılığını alabilmiş değil. Bir çok rallide önce gitmesine rağmen henüz bölgesel yarışların hiç birinde zafere ulaşamadı. Ancak bu yarışı bitirmek için kopilotu Khaled Al-Kendi ile özel çalışmalar yaptı ve Fazza destekli Skoda Fabia S2000’i ile heyecanla start anını bekliyor.

Bu yarışı hiç Kuveytli kazanmadığı için Essam Al-Nejadi’nin omuzlarında daha fazla yük var. Şampiyonada üçüncü sırada yer alan Al-Nejadi bu yarışı kazanarak adını tarihe yazdırmak istiyor.

11 Mart Cuma günü yerel saat ile 09:30’da start alacak yarışta ekipler ilk güne altı özel etap geçecekler. Cumartesi geçilecek altı etap ile yarış sona erecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: