İzmir ralli heyecanı yaşayacak

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın dördüncü yarışı olan Ege Rallisi, Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından 8-9 Mayıs 2010 tarihinde İzmir’de organize edilecek. Startı Cumartesi günü saat 17.30 da Forum Bornova’dan verilecek rallinin seyirci etabı servis alanı ve aktiviteleri Ülkü İzmir Yarış Pisti’nde olacak.

Ege Rallisi, basın bilgilendirme toplantısı 29 Nisan Perşembe günü Forum Bornova’da yapıldı. EOSK Başkan Yardımcısı ve ralli koordinatörü Enis Alpsoy ile Forum Bornova Müdürü Doğan Alpan geçen yıllarda başlayan işbirliğinin artarak devam ettiğini ve bu doğrultuda Ege Rallisi’nin startının yine Forum Bornova’dan verileceğini söylediler.

Bu yıl İzmir’de düzenlenecek tek ralli olan Ege Rallisi’ne İzmir Valiliği ile birlikte Gençlik Spor İl Müdürü Sabri Sadıklar ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tam destek veriyor. Yaklaşık 40 otomobilin start alması beklenen Ege Rallisi’nde, ekipler 117 km’si özel etap olan 332 km uzunluğundaki asfalt parkuru geçecekler.

İstanbul’da yapılan Dünya Ralli Şampiyonası’nın içerisinde 3 ayrı yarış olarak yapılan Türkiye Şampiyonası yarışları sonunda liderlik pozisyonunda Fatih Kara var. Burak Çukurova, Ercan Kazaz ve Burcu Çetinkaya da Ege Rallisi’nde diğer favori pilotlar olarak göze çarpıyor. Bu dörtlünün arasına girebilecek sürpriz isimlerin ise Antalya’lı Mustafa Söylemez ile İzmir’li Öğül Orhan olması bekleniyor.

Ulusal yarışa ek olarak yapılacak mahalli yarışta ise sürücüler 57’şer kilometrelik özel etaplardan oluşan 2 ayrı yarışta start alacak. Ege Rallisi’nin startının verileceği Forum Bornova’da 30 Nisan – 9 Mayıs tarihleri arasındaki Ralli Show etkinliklerinde Volvo, Audi, Opel, Chevrolet gibi birçok ünlü markanın en son model otomobillerini yakından görmek ve test sürüşüne katılabilmek mümkün.

Menderes, Çatalca, Efemçukuru, Gödence, Seferihisar ve Eski Orhanlı güzergâhlarında gerçekleştirilecek olan rallide, 8 Mayıs Cumartesi günü saat 17.30’da Forum Bornova’da verilecek startın ardından İzmir Pınarbaşı Yarış Pistinde saat 18.00’de AGT Seyirci etabı koşulacak. 9 Mayıs Pazar sabahı erken saatlerde parkura çıkacak ekipler, aynı gün saat 12:00’de bir kez daha AGT Seyirci etabında yarışacak ve saat 16:50’de finişe gelecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: