Honda Civic Hatchback yenilendi, ilk olarak 1.4 Sport sahne aldı

Kategori : Bülten/Otomotiv

Honda Civic Hatchback’ler Sport, Comfort ve Technology modelleriyle otomobil severlerin karşısına çıkacak. Yeni Civic Hatchback’de ilk olarak 1.4 Sport satışa sunuldu.
Modellerde, yeni sportif ön ızgara, Honda Accessories tarafından Honda Civic’e özel tasarlanan 16’’ spor jantlar, yeni tasarım ve çevreci alcantara sportif koltuk döşemeleri dikkat çekiyor.

Honda’nın Türkiye’deki en çok ilgi gören modeli Civic’in Hatchback modelleri 2011 yılında yenilenen yüzleriyle otomobilseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.İlk görücüye çıkan model olan Honda Civic Hatchback 1.4 Sport’u Nisan sonunda Technology, Mayıs başında ise Comfort modelleri takip edecek.

1.4 Sport satışa sunuldu
Yeni Civic Hatchback 1.4 Sport, 22 Mart 2011 tarihi itibarıyla satışa sunuldu. Daha sportif bir tasarımla sürücülerin karşısına çıkan 1.4 Sport’ta 205 / 55 R16 alaşımlı jantlar bulunuyor. Araçtaki alcantara & kumaş döşemeler ise kullanıcının konforunu artıran unsurlar arasında yer alıyor. 1.4 Sport’taki cruise control sistemiyle sürücüye “hakim olma” duygusu sonuna kadar yaşatılırken; ön sis farları, güvenlik alarmı (Sesli uyarı sistemi), arka park sensörü, elektrikli katlanabilir yan aynalar, yağmur sensörü, alüminyum pedallar, otomatik yanan farlar, 6 hoparlör, deri direksiyon ve USB özellikleri de ön plana çıkıyor.

Yeni Civic Hatchback 1.4 Sport; 100 PS güç üretirken 127 Nm /4800 rpm tork değerine ulaşıyor. Şehir içi yakıt tüketiminde 6.9 lt./100 km. değerine sahip olan 1.4 Sport, şehir dışında 5.1 lt./100 km. yakıt harcarken karma yakıt tükeminde ise 5.7 lt./100 km.’lik değeriyle dikkat çekiyor. 4256 x 1765 x 1460 mm. boyutlarına sahip 1.4 Sport, Honda Bayileri’nde sahiplerini bekliyor.

Yeni Civic HB’de dikkat çeken özellikler
Yeni Civic Hatchback’lerde kullanılan üstün teknolojili i-VTEC motor, elektronik olarak kontrol edilen akıllı valf zamanlaması sayesinde hıza bağlı olarak yakıtın yanmasını kontrollü bir seviyede tutuyor, yakıt tüketimini azaltırken, emisyon değerini düşürüyor.
Modellerde, yeni sportif ön ızgara, Honda Accessories tarafından Honda Civic’e özel tasarlanan 16’’ spor jantlar, yeni tasarım ve çevreci alcantara sportif koltuk döşemeleri dikkat çekiyor. Kendi sınıfında benzersiz olan katlanabilir koltuklar, Yeni Civic Hatcback’i rakiplerinden farklılaştırıyor. Yeni Civic Hatchback, iç donanımda yenilikçi tasarım, kullanışlılık ve ergonomi özelliklerinden yine taviz vermiyor. Yüksek devir uyarı ışığı, ekonomi uyarı göstergesi, toplam km., lastik basınç göstergesi, yol bilgisayarı gibi özellikler Multiplex Gösterge Paneli’ni kullanışlı kılıyor.

Mp3 çalma özelliği ve AUX/USB girişleriyle direksiyondan kontrol edilebilen ses sistemi, cruise control ve çoklu bilgi ekranı erişim butonları yenilenen Civic Hatcback, sürücü isteklerine anında cevap veriyor. İç kabin genişliğiyle bilinen Civic Hatchback, 803 mm. olan ön ve arka yolcu arasındaki mesafesiyle konforu artırıyor. Tamamen yatabilen arka koltuklar ise kabin içi yükleme kapasitesini 1282lt.’ye çıkarıp, sürücünün dilediği herşeyi sığdırmasına olanak sağlıyor. Yeni Civic HB’in koltukları yine bel, omurga ve kalçayı destekleyecek şekilde dizayn edildi.

Sihirli koltuklar!
Yeni Civic Hatchback’in arka koltuklarında basit bir işlem ile 60:40 oranında bölünen koltuklar yatırıldığında düz bir zemin elde ediliyor. Civic Hatchback, böylece 1.282 lt. ile sınıfının en geniş bagaj hacimlerinden birine ulaşıyor. Ayrıca 60:40 bölünebilen koltuk tabanları kaldırılıp sırt bölgesine kilitlenerek bagaj bölümüne sığmayacak kadar uzun objelerin kolayca taşınabilmesi mümkün oluyor.

5 yıldızlı güvenlik
Üstün güvenlik önlemleriyle Euro NCAP’ten 5 yıldız almayı başaran Yeni Civic HB’te ABS’nin yanı sıra frenleme performansını ve dengesini sağlamak için Elektronik Fren Gücü Dağıtım Sistemi (EBD) bulunuyor. Ayrıca dönüşlerde, hızlanmalarda ve ani manevralarda sürücünün aracı kontrol etmesine yardımcı olacak Araç Denge Kontrol Sistemi de (VSA) bulunuyor. Ön koltuklarda aktif gergili emniyet kemeri ile aktif kafalıklar, arka koltuklarda oturan yolcuların emniyet kemeri takıp takmadıklarını gösteren güvenlik sistemi de Civic HB’in güvenlik önlemleri arasında yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: