Grönholm Global Rallikros’da start alacak

Kategori : Rallikros

İki kez Dünya Ralli Şampiyonu olan Marcus Grönholm Global RalliCross Championship: The Revolution (Global Rallikros Şampiyonası: Devrim) etkinliğinin ilki 25-26 Mart tarihlerinde Irwindale Pisti’nde start alacak.

Grönholm yarışta Best Buy sponsorluğundaki 600 beygirlik dört çeker Ford Fiesta ile mücadele edecek. Yarışta mücadele edecek diğer usta pilotlar üç kez X-games birincisi olan Tanner Foust Ford Fiesta ile, Rhys Millen ve beş kez İngiltere ralli şampiyonu olan Marcus Dodd Hyundai Veloster ile, ABD Subaru Ralli Takımı pilotu Dave Mirra ise Subaru WRX STI ile start alacak.

“Rallikros’ta birden fazla araç aynı anda start aldığı için çok eğlenceli.” diyerek sözlerine başlayan Grönholm “Ralliden biraz farklı ancak Amerika’ya gelip böylesine bir organizasyonda yer almak çok güzel.” dedi.

2000 ve 2002 sezonlarında Dünya Ralli Şampiyonu olan Grönholm, 2002 Şampiyonlar Şampiyonası’nı da kazanmıştı yine 2006 yılında bu yarışta Uluslar Kupası’nı kazanmıştı. 2009 yılında yine benzer bir Fiesta ile Pikes Peak Uluslararası Tırmanma yarışında da start almıştı.

Global Rallikros Şampiyonası’nın ilk şampiyonluğunu kazanmak için mücadele edecek pilotlar ayrıca Temmuz’da düzenlenecek X Games için davetiye kazanmak içinde mücadele edecekler. İki çeker araçların ayrı klasmanda mücadele edeceği yarışta para ödülleri de dağıtılacak.

X Games haricinde ilk kez bir rallikros parkurunda 180 metrelik bir atlayış rampası da yer alıyor. Oval pistte düzenlenecek yarışta zemin özel olarak rallikrosa uygun hale getirilecek.

Global Rallikros Şampiyonası’nın takvimi

25-26 Mart – The Revolution, Irwindale Speedway, Los Angeles
15-16 Nisan – Twin Peaks, Old Mill Rally Park, Seattle
17-18 Haziran – Last Chance, Pikes Peak Raceway, Colorado Springs
31 Temmuz – X Games 17 Los Angeles

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: