Ekström Schwarz’ın yerini alacak…

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Mattias Ekström, Monte Carlo Rallisi’nde sakatlanan Armin Schwarz’ın yerine İsveç Rallisi’nde Skoda takımı adına start alarak 11 kapı numaralı aracı kullanacak.

29 Ocak Cumartesi günü start alan Dan Anderssons Minne Rallisi’nden önce parkurlarda Skoda ile teste giren pilot 65 km.lik parkurda iyi dereceler elde etti. Yarış içinde çıkabilecek sorunlardan çekinen Skoda takım yetkilileri Ekström’ü ralliye sokmadılar.

Ancak rallide alınan derecelerden yaklaşık iki dakika kadar iyi dereceler elde eden Ekström Skoda’nın İsveç’teki kozu olacak. İsveç Rallisi için bir sürpriz hazırladıkları bile düşünülebilir.

Mattias Ekström Almanya DTM Şampiyonasında geçen sene Audi takımı adına pistlerde boy gösteriyordu. Bu sene yine aynı gruba dahil olan Skoda takımının WRC pilotları arasında yer alacak.

Monte Carlo Rallisi’nde sakatlanan ve doktorların yarışmasına izin vermediği Armin Schwarz’ın 11 kapı numaralı aracını kullacak olan Ekström İsveç Rallisi’nden ümitli görünüyor.

Burada alacağı sonuçlara göre diğer rallilerde de boy gösterebileceğini bilen Ekström bu ralli için kapalı bir kutu. Ancak İsveçli olarak İsveç’te düzenlenen bu rallide taraftarlarının da desteği ile belki de klasmanda yer bile bulabilir.

Bir Cevap Yazın