Ege’de ilk günün tek etabını Mehmet Besler aldı.

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın dördüncü yarışı olan Ege Rallisi 8 Mayıs Cumartesi günü Forum Bornova’dan verilen start ile başladı. Toplam 29 ekibin kayıt yaptırdığı rallide iki klasik, dört de mahalli yarışçı yer alıyor. Forum Bornova’dan start alan ekipler 18:30’da Pınarbaşı Ülkü Yarış Pisti’nde AGT Özel Seyirci Etabı’nda mücadeleye başladılar.

Asfalt zeminli yarışın ilk özel etabı olarak geçilen AGT Özel Seyirci Etabı’nda en iyi zamanı St Racing adına yarışa katılan Mehmet Besler – Cihan Özdamar ikilisi gerçekleştirdi. Fiat Abarth Grande Punto S2000 ile mücadeleye katılan ikili 1 dakika 48.2 saniyelik zamanı ile Pazar gününe rakibi ve aynı zamanda aynı garajdan servis alan Serkan Yazıcı – Kaan Özşenler ikilisinin sadece 0.6 saniye önünde başlayacaklar.

Temkinli sürüşlere sahne olan AGT Özel Seyirci Etabı’nda en iyi üçüncü zamanı Bonus Parkur Racing Takımı’ndan Burak Çukurova – Aykan Alakoç ikilisi elde ederken takım arkadaşları ve şampiyona lideri Fatih Kara – Bilge Ayan ikilisi ise ilk etabı dördüncü sırada tamamladılar.

Bir çok taraftarının önünde göze hitap eden sürüşü ile tribünleri coşturan Serhat Öztemir – Ünal Tezel ikilisi liderden 8.3 saniye geriden gelerek ilk etabı ancak dokuzuncu sırada tamamladılar. İnci Akü renklerindeki araçları ile sevenlerinin gönlünü alan Öztemir-Tezel ikilisi Pazar sabah 8:30’da başlayacak Çatalca özel etabı ile farkı kapatıp zirveye ortak olmak istiyor.

İzmirli pilot Taner Şengezener de seyircileri coşturan hareketlerinden sonra Serhat Öztemir’in sadece 0.3 saniye önünde yer aldı. Şengezener daha önceki Ege Rallilerinde iki çeker otomobiller ile zirveye yakın zamanlar yapmıştı, bu sezon ilk defa dört çeker Mitsubishi Evo VIII ile etaplara çıkacak Şengezener avucunun içi gibi bildiği etaplarda bu sefer podyum için mücadele edecek.

Bu yıl 20.si düzenlenen Ege Rallisi’nde ikinci gün etapları sabah 8:30’da Çatalca ile başlayacak. Ekipler daha sonra sırası ile Efemçukuru, Gödence ve Beyler özel etaplarını geçerek Pınarbaşı Ülkü Yarış Pisti’ndeki Servis Alanı’na gelecekler. Servislerini aldıktan sonra ikinci kez AGT Özel Seyirci Etabı’nı geçecek ekipler dört etap daha geçerek yarışı tamamlamak için mücadele edecekler. Seyirciler için ideal seyirci noktaları Gödence özel etabının içindeki Seferihisar’ın Eski Çöplük civarı ve Beyler özel etabının içindeki seyirci noktası olarak belirlendi. Ayrıca Pınarbaşı Ülkü Yarış Pisti’ndeki AGT Özel Seyirci Etabı da seyircilerin kolayca izleyebilmesi için düzenlendi.

Ege Rallisi’nin etap sonuçlarına canlı olarak rallidergisi.com’un Sonuçlar ( http://www.rallidergisi.com/sonuc )sayfasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca cep telefonlarınızdan da http://wap.rallidergisi.com adresinden takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: