Ege Rallisi’ne 29 kayıt

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 2010 sezonunun dördüncü yarışı olarak Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından İzmir’de düzenlenecek olan 20.Ege Rallisi’ne ikisi klasik, dördü mahalli toplamda 29 ekip kayıt yaptırdı. Burak Çukurova, Mustafa Söylemez, Fatih Kara, Serkan Yazıcı, Mehmet Besler ve Serhat Öztemir sezonun tek asfalt yarışında start alarak zirve mücadelesi verecekler.

Pınarbaşı Ülkü Yarış Pisti’nde iki Özel Seyirci Etabı
8 Mayıs Cumartesi günü saat 17:45’te Forum Bornova’dan verilecek start ile başlayacak olan 20.Ege Rallisi’nde ekipler ilk olarak Pınarbaşı Ülkü Yarış Pisti’nde AGT Özel Seyirci Etabı’nda boy gösterecekler. Pınarbaşı Ülkü Yarış Pisti’nde kurulacak Servis Alanı’nda araçlarının bakımlarını yapılacak ekipler Pazar günü ilk özel etap Çatalca ile yarışa başlayacak. Çatalca, Efemçukuru, Gödence ve Beyler özel etaplarını geçen ekipler Pazar öğlen servise girdikten sonra 12:12’de bir kez daha Pınarbaşı Ülkü Yarış Pisti’nde AGT Özel Seyirci Etabı’na çıkacaklar. Sonra yeniden dört etabı geçecek ekiplerden yarışı tamamlayanlar 16:48’de Pınarbaşı Ülkü Yarış Pisti’nde kurulacak tak’tan geçmeye başlayarak kupalarını alacaklar.

Fatih Kara liderliğini korumak istiyor
Bonus Parkur Racing’den Fatih Kara, sezoun ilk yarışı Türkiye Rallisi’nin üç gün üç ayrı yarış olarak puan verdiği şampiyonada 42,5 puan ile lider konumda yer alıyor. Kara’nın 5,1 puan gerisinde yer alan Castrol Ford Team Türkiye pilotu Yağız Avcı takımının asfalt yarışa girmemesi nedeni ile İzmir’de start alamıyor. Klasmanda üçüncü sırada yer alan ancak İzmir’de start almayacak olan bir diğer pilot Ercan Kazaz’ın ardından gelen Bonus Parkur Racing’in bir diğer pilotu Burak Çukurova klasmanda dördüncü sırada yer alıyor.

Fatih Kara, takım arkadaşı Burak Çukurova’nın 14 puan önünde girdiği yarıştan iyi bir sonuçla ayrılarak liderliğini pekiştirmek istiyor. Kara, en büyük rakiplerinden biri olan geçen senenin şampiyonu Yağız Avcı’nın olmadığı yarıştan alacağı puanların çok kıymetli olacağının da farkında.

St Racing tarafından hazırlanan Abarth Grande Punto S2000’ler ile start alacak olan Serkan Yazıcı ve Mehmet Besler de podyumun zirvesinde yer alabilmek için mücadele edecekler. Yazıcı ilk üç yarış sonrasında Kara’nın 17,7 puan gerisinde altıncı sırada yer alıyor. Besler ise Türkiye Rallisi’nde ilk gün yaptığı kazadan sonra yarışa devam edememiş ve ilk üç yarıştan puan alamamıştı.

Menderes Okur ve İnci Akü desteğinde mücadeleye katılan Serhat Öztemir Deltasport servisi ile Ege Rallisi’nde mücadele edecekler. Toksport’un çadırı altında ise Mustafa Söylemez, Ünal Şenbahar ve Cem Özdemiroğlu yer alacak. Egeli Öğül Orhan da Toksport’un sezon başında hazırladığı Evo IX ile mücadeleye katılacak.

Mahalli’de iki ayrı yarış olacak
EOSK, 20. Ege Rallisi’nde Mahalli kaydı yaptıran pilotlara beşer etaptan iki yarış üzerinden puan verileceğini açıkladı. Buna göre Cumartesi akşamı Özel Seyirci Etabı ile başlayacak mahalli yarış Pazar günü geçilecek ilk dört etabın tamamlanması ile sona erecek. Pazar öğlen düzenlenecek olan ikinci özel seyirci etabı ile ikinci yarışa başlayacak ekipler kalan dört etabı ile ikinci mahalli yarışı da tamamlamış olacaklar.

Sonuçlar anında internette ve cepte
EOSK son yıllarda olduğu gibi bu sene de rallidergisi.com sonuç sistemini kullanacak. Etap sonuçlarının internet ve cep telefonlarından kolay takibi için geliştirilen yazılımı sayesinde etaptaki seyirciden, servis alanındaki takım yöneticilerine ve hatta dünyanın her hangi bir köşesindeki internet ve cep telefonu kullanıcılarına hızlı bir şekilde sonuçların ulaşmasını sağlayan sisteme internet kullanıcıları http://www.rallidergisi.com/sonuc adresinden, cep telefonu kullanıcıları ise http://wap.rallidergisi.com adresinden ulaşabilecekler. Aynı zamanda önemli gelişmelerin takip edilebildiği haber modülünün de yer aldığı sonuç sisteminde grup ve sınıflara göre listeleme, iki pilotun derecelerini karşılaştırma, tüm sonuçların aynı sayfada görüntülendiği matriks sayfaları da yer alıyor.

20.Ege Rallisi Kayıt Listesi

Sıra Takım Pilot Kopilot Araç GrSnf
1 Bonus Parkur Racing Burak Çukurova Aykan Alakoç Peugeot 207 S2000 N4
2 Tok Sport Mustafa Söylemez Cem Bakançocukları Mitsubishi Lancer Evo9 N4
3 Bonus Parkur Racing Fatih Kara Bilge Ayan Mitsubishi Lancer Evo9 N4
4 St Racing Serkan Yazıcı Kaan Özşenler Abarth Grande Punto 2000 N4
5 St Racing Mehmet Besler Cihan Özdamar Abarth Grande Punto 2000 N4
6 Delta Sport Serhat Öztemir Ünal Tezel Mitsubishi Lancer Evo9 N4
7 Delta Sport Menderes Okur Aras Dinçer Mitsubishi Lancer Evo9 N4
8 Adil Küçüksarı Adil Küçüksarı Afşin Baydar Renault Clio Ragnottı A7
9 Tok Sport Ünal Şenbahar Emire Cantürk Mitsubishi Lancer Evo9 N4
10 Tok Sport Öğül Orhan * Ron Guha Mitsubishi Lancer Evo9 N4
11 St Racing Uğur Soylu Fatih İnan Mitsubishi Lancer Evo9 N4
12 Taner Şengezener Taner Şengezener * Bora Yılmaz Mitsubishi Lancer Evo8 N4
13 Tok Sport Cem Özdemiroğlu Ufuk Uluocak Mitsubishi Lancer Evo9 N4
14 Mehmet Pınarbaşı Mehmet Pınarbaşı Bora Yeğin Fiat Grande Punto Dizel A7
15 Hakan Uçucu Süheyl Polatoğlu Hakan Uçucu Citroen C2 A6
16 Ali Gülan Ali Gülan Ahmet Yörük Citroen Saxo A6
17 Berkay Hakkı Şavkay Berkay Hakkı Şavkay Can Hergüner Renault 19 16S A7
18 Mustafa Çakal Mustafa Çakal Mehmer Köleoğlu Ford Fıesta St N3
19 Eytan Halfon Eytan Halfon Erol Termiyeci Renault Clio A7
20 Asur Dağdeviren Asur Dağdeviren * Serkan Okan Citroen Saxo Kit Car A6
21 Alp Arslan Taner Alp Arslan Taner Soner Tamer Citroen Saxo N2
22 Dinçer Akgün Dinçer Akgün * S.Alper Akgün Citroen Saxo N2
23 Ekrem Tezel Ekrem Tezel Burçin
Korkmaz
Fiat Palio N2
Historic
24 Mithat Diker Mithat Diker Erdal Oral Ford Escort Mk2 H10
25 Yaman Besen Yaman Besen Karel Depolo Ford Anglıa 105 E H10
Mahalli
26 Orçun Nural Orçun Nural Orkan Gökşen Fiat Palio Kit Car A6
27 Muhip Kazım Aksoyer Muhip Kazım Aksoyer Efe Ersoy Ford Ka A5
28 Egemen Çivicioğlu Egemen Çivicioğlu Ünsal Deniz Fiat Palio Kit Car A6
29 Bora Çantepe Bora Çantepe Kaan Yazgan Fiat Palio N2

* Hem Ulusal hem de Mahalli yarışta yer alan ekipler.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: