Doğaner ilk puanlarını Hasandede’de aldı.

Kategori : Off-Road

Türkiye Off-Road Şampiyonası’nda 2010 sezonunun ikinci yarışı olarak Ankara Off-Road Kulübü (ANDOFF) tarafından Kırıkkale’nin Hasandede beldesinde düzenlenen yarışı Aroma Off-Road Takımı’ndan Ali Doğaner – Selçukhan Altınordu ikilisi kazandı.

Sezonun ilk yarışını kaza yaparak puansız tamamlayan Doğaner-Altınordu ikilisi böylece sezonun ikinci yarışından en yüksek puanı da almayı başarmış oldular. Aroma Off-Road Takımı’nın diğer ekibi Erkan Birinci – Arman Özdemir de üçüncü olarak podyumun iki basamağında Aroma Off-Road Takımı’nın yer almasını sağladılar. Erkan Birinci, 2008 sezonunda şampiyon olduktan sonra yarışmaya bir sene ara vermiş ve bu sezon başında yeniden Aroma Off-Road Takımı’ndaki yerini almıştı.

Hasandede Off-Road Yarışı’nın ikinciliğini ise İnci Akü Off-Road Takımı’ndan Ahmet Tınkır – Rafet Yılmaz ikilisi elde etti. Tınkır-Yılmaz ikilisi ilk gün geçilen ikinci etaptan puan alamayınca birinciliği de Doğaner-Altınordu ikilisine kaptırmış oldu. Tınkır-Yılmaz ikilisi yarışı üçüncü sırada tamamlayan Birinci-Özdemir ikilisi ile birlikte toplam onbir özel etaptan dördünde en iyi puanı almayı başardılar. İki özel etapta Doğaner-Altınordu ikilisi en iyi puanı alırken Nihat Keskin – Yasemin Toker ikilisi bir etapta en iyi puanı almayı başardılar.

Off-Road yarışlarında etabı en iyi zaman ile bitiren ekibe 20 puan veriliyor. Etap sıralamasında yer alan diğer ekiplere de 17,15,13,11,10,9,8,7,6,5,4,3,2 ve 1 puan verilerek her etaptan puan almaları sağlanıyor. Yarış sonunda rallinin aksine zamanlar yerine bu puanlar toplanarak oluşturulan klasmana Genel Klasman Puanı veriliyor. Buradaki puantaj tablosunda da ilk onbeş pilot puan alıyor.

ANDOFF tarafından bu sezon ikincisi düzenlenen Hasandede Off-Road Yarışları’nda ilk gün sonunda yaşanan itirazlardan sonra Birlas&Ağaoğlu Off-Road Takımı pilotları Volkan Gönülalan ve Hakkı Ağaoğlu ikinci gün etaplarına katılmayarak yarıştan çekildiklerini açıkladılar.

Hasandede Off-Road Yarışları’nda ilk gün üç kapılı etap geçildikten sonra ikinci günde iki kapılı etap dörder turdan dört kez geçildi. Birbirine çok yakın olan ve dolayısı ile karakterleri birbirine çok benzeyen iki etabın tekrar tekrar geçilmesi pilotların pek hoşuna gitmedi. Yarış öncesinde yağışın olmaması etap zeminini oldukça sertleştirdi ve etaplar oldukça hızlandı. Herhangi bir kaza olmadı ancak bir çok ekip mekanik arıza ile yarışı tamamlayamadı. 21 Ekibin start aldığı yarışı ancak oniki ekip tamamlayabildi.

Dört farklı kategoride mücadele eden ekiplerden S1’de Trakya Off-Road Kulübü üyeleri Onur Alptekin – Merih Utkular, S2’de yarışın da birincisi olan Ali Doğaner – Selçukhan Altınordu, S3’te yarışı tamamlayabilen tek ekip Himmet Şengül – Barış Başkan, S4’te ise Ahmet Tınkır – Rafet Yılmaz ikilisi kategorilerinde zafere ulaştılar.

Türkiye Off-Road Şampiyonası’nda sezonun üçüncü yarışı Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) tarafından 22-23 Mayıs tarihlerinde Bursa’da düzenlenecek.

Hasandede Off-Road Yarışı Sonuçları;
(Sıra Pilot – Kopilot, Araç, Sınıf)
1 Ali Doğaner – Selçukhan Altınordu, Suzuki Vitara, S2
2 Ahmet Tınkır – Rafet Yılmaz, Jeep Cherokee, S4
3 Erkan Birinci – Arman Özdemir, Suzuki Vitara, S2
4 Güneş Top – Selçuk Akkafa, Suzuki Vitara, S2
5 Nihat Keskin – Yasemin Toker, Suzuki Samurai, S4
6 Himmet Şengül – Barış Başkan, Mitsubishi Pajero, S3
7 Mahmet Hancı – B.Cevdet Durdu, Suzuki Vitara, S2
8 Onur Alptekin – Merih Utkular, Suzuki Vitara, S1
9 Kemal Kurt – Durmuş Küçükyeşil, Mitsubishi Pajero, S2
10 Ümit GÜvendik – İbrahim Gürlek, Mitsubishi L200, S4
11 Adnan Ofluoğlu – Onur Uzbaşaran, Suzuki X90, S1
12 Bülent Korzay – Teoman Alp, Suzuki Vitara, S2

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: