Chevrolet 2011 Şubat Ayında Vitesi Büyüttü

Kategori : Bülten/Otomotiv

Türkiye’nin en dinamik otomobil markası olma hedefi ile başarı çıtasını sürekli yükselten Chevrolet, 2011 yılının ilk ayında gösterdiği başarısından sonra, Şubat ayında da Pazar payını %4.03’e yükseltti.

2010 yılında yakaladığı başarılı grafiği 2011 yılında da sürdürmeyi planlayan Chevrolet Türkiye 1.571 adetlik satış rakamı ile Şubat ayında % 4.03 binek araç pazar payına ulaştı. Bu oran ile binek araç pazarında 8. Sıradaki yerini koruyan Chevrolet, toplam otomobil pazarında ise %2,55 Pazar payı ile ilk 10 marka içindeki yerini aldı. Chevrolet, 2011 yılının Şubat ayında, geçen senenin aynı ayına gore satışlarını iki misli ve 2009 yılının aynı ayına gore ise beş misli arttırırken, pazara girdiği 2004 yılından itibaren en yüksek Şubat ayı satışına ulaşmış oldu. 2011 yılının Ocak-Şubat toplamına baktığımızda ise geçen yılın aynı iki ayına oranla 2 misli bir büyüme gerçekleşmiştir.

SUV 4×4 segmentinin açık ara lideri Captiva modelinde 2011yılının Şubat ayında gerçekleştirilen 524 adetlik satış ile, %26,57’lik bir SUV 4×4 Pazar payına sahip olurken, pazarda satılan her dört SUV 4×4 birisi Chevrolet Captiva oldu. Chevrolet Captiva başarılı satış grafiği ile 2011 yılı toplamında ise SUV segmentinin lideri oldu.

Henüz üç ay once Amerika pazarına girmiş ve Ocak ayında kendi segmentinde Amerika’da 1 numara konumuna gelmiş Cruze ise CSedan Segmenti benzinli modellerde %14,20 Pazar payı ile üçüncü sırada gayet başarılı bir satış grafiği çizmektedir.

Chevrolet Genel Müdürü Tolga Atmaca ; “2011 Ocak ayında yakalamış olduğumuz güzel başlangıcın Şubat ayında da devam ettiğini görmek bizi çok mutlu ediyor. Ancak özellikle bu senenin ikinci yarısından itibaren gelecek yeni modellerimiz ile başarımızı katlayarak Chevrolet’in 100. Yılına yakışır bir şekilde tamamlamayı hedefliyoruz. Ocak ayından sonra, Şubat ayında da bir önceki yılın aynı dönemine göre yaptığımız 2 misli satış 2011 yılında nasıl ilerleyeceğimizin iyi bir göstergesi niteliğinde. Hali hazırda pazarda bulunan başarılarını kanıtlamış modellerimizin yanısıra, Chevrolet’in 100. Yılını kutladığımız bu yıl içinde 6 yeni modeli pazara süreceğiz. Özellikle, Başarısını C Sedan segmentinde kanıtlamış, Cruze modelimizin HB versiyonu, Küçük sınıf otomobiller segmentinde yer alan Aveo HB ve Sedan, Efsanevi Spor otomobil Camaro Coupe-Cabrio ve Aile otomobili Orlando’nun pazara sürülmesi ile Türkiye çapında 63 farklı noktadan Chevrolet müşterilerine en iyi hizmeti vermeye çalışan bayi ağımızla Chevrolet markasınının başarı çıtasını yükseltmeye devam edeceğiz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: