Burak Çukurova ilk zaferini Ege’de kazandı.

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 2010 sezonundaki dördüncü rallisi olarak Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından 8-9 Mayıs 2010 tarihlerinde İzmir’de düzenlenen 20.Ege Rallisi’ni Bonus Parkur Racing Takımı’ndan Burak Çukurova – Aykan Alakoç ikilisi kazandı. Peugeot 207 S2000 ile mücadeleye katılan Çukurova-Alakoç ikilisi geçilen on özel etabın beşinde en iyi zamana imza atarak takım arkadaşları Fatih Kara – Bilge Ayan ikilisinin 1 dakika 3.7 saniye önünde zafere ulaştılar. Son etaba Çukurova’nın 0.1 saniye gerisinde giren Serkan Yazıcı-Kaan Özşenler ikilisi son etapta lastik patlatarak yaklaşık 1,5 dakika kaybedince yarışı da üçüncü sırada tamamladı.

Fiat Abarth Grande Punto S2000 ile mücadeleye katılan ve ST Racing’in servis verdiği Serkan Yazıcı – Kaan Özşenler ikilisinin ardından aynı araç ve aynı takımdan Mehmet Besler – Cihan Özdamar ikilisi yarışı dördüncü sırada tamamladılar.

Deltasport takımında İnci Akü desteği ile yarışan Serhat Öztemir – Ünal Tezel ikilisi yarışı beşinci sırada tamamlarken takım arkadaşı Menderes Okur – Aras Dinçer ise Ege Rallisi’nin altıncısı oldular.

EOSK üyesi İzmirli pilot Taner Şengezener – Bora Yılmaz ikilisi ilk defa kullandıkları Mitsubishi Evo XIII ile katıldıkları Ege Rallisi’ni genel klasman yedincisi olarak tamamladılar.

Bursalı ikili Ünal Şenbahar – Emire Cantürk ise dokuzuncu olurken özellikle beşinci özel etapta patlattıkları lastikten sonra etabı onsekizinci sırada tamamlasalar da genel klasmanda yedincilikten onbirinciliğe kadar düşmekten kurtulamadılar. Kalan etaplarda tempolarını koruyan ikili yarışı da genel klasman sekizincisi olarak bitirdiler.

İlk on içindeki en iyi iki çeker araç olan ve Citroen Saxo ile yarışı tamamlayan Ali Gülan – Ahmet Yörük ikilisi de yarış içindeki performansları ile göz doldurdular. İlk on içindeki diğer iki çeker Mustafa Çakal – Mehmet Köleoğlu ikilisi Ford Fiesta ST ile katıldıkları mücadeleyi genel klasman onuncusu olarak tamamladılar.

Bu sonuçlardan sonra Fatih Kara şampiyona liderliğini sürdürürken Burak Çukurova elde ettiği zafer ile ikinciliğe yükselmiş oldu. Serkan Yazıcı ise bu yarıştan aldığı puanlardan sonra şampiyonada üçüncü sırada yer alıyor.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun beşinci rallisi Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü (KOSDER) tarafından 12-13 Haziran tarihlerinde Kocaeli’de düzenlenecek.

Ege Rallisi Genel Klasman ilk 10;
(Sıra. Pilot, Araç, Zaman/Fark)
1. Burak Çukurova, Peugeot 207 S2000, 1:19:47.6
2. Fatih Kara, Mitsubishi Evo IX, 1:03.7
3. Serkan Yazıcı, Fiat Abarth Grande Punto S2000, 1:27.5
4. Mehmet Besler, Fiat Abarth Grande Punto S2000, 1:40.1
5. Serhat Öztemir, Mitsubishi Evo IX, 4:02.4
6. Menderes Okur, Mitsubishi Evo IX, 7:39.5
7. Taner Şengezener, Mitsubishi Evo VIII, 8:14.7
8. Ünal Şenbahar, Mitsubishi Evo IX, 8:39.2
9. Ali Gülan, Citroen Saxo, 11:07.7
10. Mustafa Çakal, Ford Fiesta ST, 11:41.5

Ege Rallisi’nin tüm etap ve genel klasman sonuçlarına http://www.rallidergisi.com/sonuc sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: