Ayhancan İtalya’da Tecrübe Kazanıyor

Kategori : Bülten/Karting

27 ülkeden 90 pilotun katıldığı WSK Master Series Dünya Şampiyonası’nın ikinci yarışında milli sporcumuz Ayhancan GÜVEN, eleme yarışlarında dikkat çeken derecelere imza attı. WSK Master Series Dünya Şampiyonası 2. ayağı 23-27 Mart tarihleri arasında International Circuit 7 Laghi pistinde gerçekleştirildi.

1256 metre uzunluğundaki piste ilki 2010 yılında olmak üzere 3. kez çıkan Ayhancan Güven, Commer Spa takımı ile 23 Mart tarihindeki antrenman gününde Commer’in yeni motorunun testlerini gerçekleştirdi. Takım direktörü Guilliano Camillo ile gerçekleştirildikleri testlerin çok faydalı geçtiğini açıklayan Ayhancan, mini kategoride 90 pilotun mücadele ettiği organizasyona çok iyi hazırlandıklarını belirtti.

24 Mart günü resmi antrenmanlar sonrası ilk sıralama turlarında 12. sırayı elde eden Ayhancan, eleme yarışlarında dikkat çeken derecelere imza attı. İlk eleme yarışını 3., ikinci eleme yarışını 5., üçüncü eleme yarışını spin nedeni ile 21. ve dördüncü eleme yarışını 6. sırada tamamlayan Ayhancan, yarı final yarışlarına grup 9.su olarak başladı.

Yarı final yarışını 6. sırada tamamlayarak finale başarılı bir sonuçla çıkan Ayhancan, final yarışının startında yaşanan bir kazaya karışarak arka sıralara geriledi ve yarışı 27. sırada tamamladı.

Genç şampiyon, sezonun dördüncü startını bu hafta sonu Club Sarno’da düzenlenen İtalya Karting Şampiyonası ilk yarışında alacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: