Ayhancan İkinci Starta Hazır

Kategori : Bülten/Karting

12 yaşındaki milli sporcumuz Ayhancan Güven, sezonun ikinci startını bu hafta sonu İtalya’da düzenlenen “22. Andrea Margutti Trophy” adlı özel kupada alıyor. Bayrağımızı gururla dalgalandırmaya hazırlanan Güven, bu yarış öncesinde Comer Spa takımı resmi pilotu olarak piste çıkacak.

2011 sezonunda Poliset, IQ Travel ve Mevsim Baharat sponsorluğuna sadece Uluslararası yarışlara katılma kararı alan genç milli sporcu Ayhancan Güven, bu sezon ikinci startını yine İtalya’da alıyor. Şubat ayı sonunda WSK Master Series Şampiyonası’nın ilk yarışı ile sezonu açan ve sıralama turlarında en iyi zamanı yaparak dikkat çeken Güven, bu yarışın ardından Comer Spa takımının birinci pilotu olarak “resmi pilot” ünvanını da kazandı.

Bu hafta sonu İtalya’nın en önemli özel kupalarından biri olan 22. Andrea Margutti Trophy’de start alacak olan Ayhancan 18 ülkeden 55 pilotun katılacağı “60 Mini” kategorisinde mücadele edecek. 15 Mart Salı günü İtalya’ya giden Güven, Perşembe ve Cuma gününü yarışın yapılacağı 7 Laghi Kart pistinde serbest antrenmanlar ile değerlendirdi. Yağışlı bir havada geçmesi beklenen yarış öncesinde tüm hazırlıklarını tamamladıklarını açıklayan genç pilot, takımına ve tecrübesine güvendiğini, sponsorlarının da desteği ile başarılı sonuçlarla yurda dönmeyi hedeflediğini söyledi.

22. Andrea Margutti Trophy’de 19 Mart Cumartesi günü Türkiye saati ile 11.20-11.45 arası serbest antrenmanlar, 12.20-13.00 arası sıralama turları ve 15.20-18.00 arasında da eleme turları gerçekleştirilecek. 20 Mart Pazar günü ise saat 14.35’de 9 turluk yarı final yarışı, 17.45’de ise 9 turluk final yarışı koşulacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: