Ayhancan’dan Şanssız Sezon Açılışı

Kategori : Bülten/Karting

2011 sezonunda sadece Uluslararası yarışlara katılacak olan 12 yaşındaki milli sporcu Ayhancan Güven, geçtiğimiz hafta sonu WSK Master Series Şampiyonası’nın ilk yarışında start aldı. Sıralama turlarında en iyi zamanı kaydederek elemelere lider başlayan Güven, rakibinin çarpması sonucu yoldan çıkarak sezona şanssız başlangıç yaptı…

2011 sezonunda Poliset, IQ Travel ve Mevsim Baharat sponsorluğuna bayrağımızı yurt dışında dalgalandırmayı hedefleyen Ayhancan Güven, sezonu geçtiğimiz hafta sonu İtalya’da düzenlenen WSK Master Series Şampiyonası’nın ilk yarışı ile açtı. Güney İtalya’nın Lecce bölgesinde yer alan ve dünyanın en önemli karting pistlerinden birisi olarak kabul edilen La Conca’da gerçekleştirilen organizasyona, mini kategoride 25 ayrı ülkeden 75 pilot katıldı.

Çarşamba ve Perşembe gününü 15 dakikalık 4’er seanslık antrenmanlarla tamamlayan Güven, Cuma günü de iki seans antrenmandan sonra sıralama turları için piste çıktı. 75 araçla sınırlı tutulan mini kategoride sıralama turları, 25 araçlık üç grup halinde gerçekleştirildi. 1. grupta Avusturyalı Reicher Simon, 2. grupta Ayhancan Güven ve 3. grupta da İtalyan Tridici Tommaso en iyi zamanları yaparak gruplarında pole pozisyonu kazanan pilotlar oldular.

Ayhancan, aynı gün yapılan ilk eleme yarışında startın ardından liderliğini korumayı başardı. Ancak ikinci sıradaki İtalyan Lorendi Leonardo, 4.turda temasta bulununca pist dışına çıkan Ayhancan, yeniden piste döndüğünde 25. sıraya geriledi ve ilk eleme yarışını 19. tamamlayabildi. Cumartesi günü devam eden sağanak yağış altında başlayan ikinci eleme yarışında henüz ikinci virajda rakibinden aldığı darbe ile yarış dışı kalan Ayhancan Güven, üçüncü elemede ise son turunda attığı spin nedeni ile 12. sırada finiş görebildi. Pazar günü yapılan dördüncü ve son eleme yarışında, tüm yarışlarda olduğu gibi iyi bir startla lider giderken yoldan çıkarak yarış dışı kaldı ve bu sonuçla elemeleri 52. sırada tamamlayabildi.

68 pilotun iki grup halinde mücadele ettiği yarı finalleri 15. sırada tamamlan milli sporcumuz, final yarışına 29. sırada başladı ve finişe 24. sırada ulaşarak WSK Master Series ilk yarışını bu sonuçla tamamlamış oldu. WSK Master Series’in bir sonraki ayağı 24-27 Mart tarihlerinde İtalya’nın Castelletto pistinde koşulacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: