2011 sezonu Türkiye Pist Şampiyonası’yla start alıyor

Kategori : Bülten/Pist

2011 otomobil sporları sezonu 26–27 Mart 2010 tarihlerinde Türkiye Pist Şampiyonası’nın açılış yarışına ev sahipliği yapacak İstanbul Park’ta start alıyor.

Özellikle bir yıllık aranın ardından Körfez Pisti’nin de yeniden takvime geri dönmesiyle beraber bu sezon İstanbul Park’ta iki, Körfez Pisti’nde iki ve İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde iki olmak üzere toplamda altı ayaktan oluşacak şampiyona yine dört farklı kategoride rekabet ortamı yaratacak.

Pistlerin en hızlı kategorileri olan Maxi ve Super Grup Kategorilerine ek olarak Dizel Grup ve Grup 1600 Kategorileri amatör sporcular ve spora yeni başlayan genç sporcular için bu sezonun en ilgi çekici kategorileri olacak.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Spor Kurulu’nun aldığı kararla beraber Dizel Grup ve Grup 1600 Kategorileri yarışma kayıt ücretleri mahalli statüsünde olacak. Ayrıca bu kategorilerde mücadele etmek isteyen sporcular mahalli lisans çıkartarak yarışmalara katılabilecek.

Öte yandan bu otomobillere sahip sürücülerin Türkiye Pist Şampiyonası gününde düşük maliyetlerle yarışabilmeleri sağlanacaktır. Amatörler ve spora yeni atılmayı planlayan genç sporcular ve sezona hazırlanan diğer sporcular için iyi birer seçenek olacaklar.

Tags:

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: